Madagaskaril on leetritesse surnud üle 1200 inimese

Antanarivo haigla
Antanarivo haigla Autor/allikas: AFP / Scanpix

Madagaskaril puhkenud ajaloo suurim leetriepideemia on nõudnud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel rohkem kui 1200 inimese elu.

Haigusjuhtumite arv on tõusnud üle 115 000 ja põhjuseks ei ole vanemate keeldumine oma lapsi vaktsineerida laskmast. Paljud on lihtsalt liiga vaesed, et arsti juurde minna või rohtu osta, tervishoiukeskustes napib töötajaid või ei ole nad pädevad.

Sageli ei teagi vanemad, et vaktsiin on tasuta.

Madagaskari suurimal saarel on leetrite vastu vaktsineeritud vaid 58 protsenti elanikest.

Epideemia puhkes septembris ja leetritesse on surnud peamiselt alla 15-aastased lapsed, ütles WHO Madagaskari peaepidemioloog Dossou Vincent Sodjinou.

"Epideemia laieneb kahjuks üha, ehkki aeglasemalt kui kuu aja eest," lisas ta. Märtsi keskel teatas tervishoiuministeerium 117 075 leetrijuhtumist, haigestumisi on kõigis riigi piirkondades.

Mõnes piirkonnas ollakse usu või rahvameditsiinis välja kujunenud ravivõtete tõttu vaktsineerimise vastu, aga need on Sodjinou sõnul üksikjuhtumid.

Epideemiat raskendab asjaolu, et ligi 50 protsenti Madagaskari lastest on alatoidetud.

Seni on epideemiast pääsenud Madagaskari pealinn Antananarivo, kus elab 1,3 miljonit inimest.

WHO alustas märtsi lõpus kolmandat vaktsineerimiskampaaniat kaugema eesmärgiga vaktsineerida kõik 7,2 miljonit last vanusest 6 kuust 9 aastani.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AP - BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: