Eesti õhuruumi läbis mullu tihedaima liiklusega päeval 872 lendu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Lennuliiklusteeninduse AS kasvatas eelmisel aastal käivet seitsme protsendi võrra ning teenis kümme protsenti rohkem puhaskasumit kui 2017. aastal. Esimest korda ajaloos küündis lendude arv päevas üle 800 ja rekordpäeval oli neid 872.

Riigile kuuluv aktsiaselts juhib kohalikke ja rahvusvahelisi lende kogu Eesti õhuruumis, seejuures moodustavad põhiosa nende teenindatavaist lendudest ida- ja läänesuunalised ülelennud. Peamiselt kasutavad Lennuliiklusteeninduse AS-i teenuseid lennufirmad.

Kui ettevõtte 2017. aasta käive oli 26,4 miljonit eurot, siis mullu kasvas see 28,3 miljonini euroni. Käibekasvu põhjusena tõi ettevõte oma majandusaasta aruandes välja lennuliikluse märkimisväärse kasvu marsruudi navigatsiooniteenuse osas. 

Suurenes ka kasum: seda teeniti 6,8 miljonit eurot, aasta varem ligi 6,2 miljonit eurot.

Eelmisel aastal kasvas Eesti õhuruumis teenindatud lendude arv 7,4 protsenti ning kõige koormatumal lennuhooajal ehk maist juulini registreeriti keskmiselt 759 lendu päevas. Esimest korda ajaloos küündis lendude arv päevas üle 800 ning selliseid päevi oli mullu 11. Tihedaima liiklusega päeval teenindati kokku 872 lendu.

Suurimad Lennuliiklusteeninduse AS-i kliendid olid lendude arvu poolest Finnair, kelle lennud moodustasid viiendiku kõigist ülelendudest. Järgnesid Air Baltic kuue protsendiga, Rossiya Airlines 5,9 protsendiga ja Deutsche Lufthansa 5,7 protsendiga.

Eesti lennuväljade osas suuri muutusi ei olnud - LOT koostöös Nordicaga, Air Baltic ja Finnair sooritasid vastavalt 27 protsenti, 14 protsenti ja 13 protsenti lendude koguarvust.

2018. aasta lõpu seisuga töötas ettevõttes 208 inimest. Tööjõukulud moodustasid eelmisel aastal 12,4 miljonit eurot ja kasvasid võrreldes eelnenud aastaga 7,6 protsenti.

Lennuliiklusteeninduse AS-i varade maht oli 31. detsembri seisuga 35,4 miljonit eurot. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: