ATKO oli sunnitud Harjumaa bussiliinide lepingud üles ütlema

{{1559051400000 | amCalendar}}
Buss.
Buss. Autor/allikas: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix

Arvo Sarapuule kuuluv OÜ ATKO Liinid sõlmis kompromisskokkuleppe Põhja-Eesti ühistranspordikeskusega, millega ettevõte lõpetab ennetähtaegselt Harku valla ja Harjumaa läänesuuna bussiliinide teenindamise.

Liinilepingu ennetähtaegse lõpetamise põhjuseks on mitterahuldav liinide teenindamine ATKO poolt, teatas ühistranspordikeskus.

Harju maakonna läänesuuna (Harku vald, Lääne-Harju vald, Saue vald ning Keila linn) avalike liinide leping pidi ATKO-l kehtima 13. aprillini 2021 ning Harku valla siseliinidel 13. augustini 2020.

Ühistranspordikeskuse teatel on nad fikseerinud rohkelt olulisi lepingu rikkumisi, nagu pikad hilinemised ja väljumiste ärajäämised. "ATKO Liinid OÜ on kinnitanud olulisi puuduseid busside tehnilise korrasoleku osas, millest on põhjustatud suur osa teenindamata jäänud vedusid," märkis keskus.

ATKO Liinid OÜ esindajad ja Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse tegevdirektor Vello Jõgisoo kohtusid esmaspäeva õhtul, et arutada lepingute täitmise puudusi lääne suunal ja Harku valla sisevedude osas, ning et leida lahendusi teenusekvaliteedi tõstmiseks.

Kohtumine lõppes kompromisskokkuleppega, mille järgi valmistab ATKO Liinid OÜ juriidiliselt ette ja esitab Harku valla osas ühe nädala jooksul ning Harjumaa läänesuuna osas ühe kuu jooksul avalduse lepingu ennetähtaegseks lõpetamiseks ning Põhja-Eesti ühistranspordikeskus rahuldab avaldused.

Ühistranspordikeskus alustab ettevalmistusi otselepingute sõlmimiseks.

ATKO: Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse väited on eksitavad

OÜ ATKO Liinide teatel on MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse teisipäevane teade lepingute poolte kokkuleppel lõpetamisest ekslik ning Atko Liinid pöördub seoses valeväidete avaldamisega kohtusse, vahendas BNS.

Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse ja ATKO Liinide esindajate esmaspäevasel kohtumisel lepiti kokku alustada läbirääkimisi lepingute lõpetamiseks poolte kokkuleppel seoses mahu ennetähtaegse täitumise ja poolte vahel tekkinud erimeelsustega, teatas ATKO.

ATKO Liinide teatel ei vasta tõele ühistranspordikeskuse väide, nagu oleks ATKO nõustunud ühistranspordikeskuse etteheidetega. Pooled on lepingu täitmise ning täitmist mõjutanud põhjuste osas erimeelt, mistõttu peetigi paremaks lõpetada lepingud poolte kokkuleppega.

Veoteenuse osutamise konkreetsed tingimused on sätestatud hangete tulemusena sõlmitud lepingutes ja vedajad arvestavad nende tingimustega alates hangetele pakkumuste esitamisest. ATKO teatel oli pakkumus tehtud teenuse osutamiseks 26 tasuta riigibussiga, kuid tänaseks on lepingu maht suurenenud üle 40 protsendi, millest tulenevalt on lepingu täitmise tingimused võrreldes riigihanke tingimustega oluliselt muutunud.

Kuna lepingud on sõlmitud kuni aastani 2021 ning lepingu kehtivusaja jooksul on tingimused oluliselt muutunud ja lepingu täitmine samadel tingimustel pole enam võimalik, siis leppisid pooled kokku alustamaks läbirääkimisi lepingute lõpetamiseks poolte kokkuleppel.

OÜ ATKO Liinid pöördub seoses valeväidete avaldamise ja maine alusetu kahjustamisega oma õiguste kaitseks kohtusse.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: ERR-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: