Uuring näitab kõrget toetust teise samba vabatahtlikuks muutmisele

Pensionärid.
Pensionärid. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Teise samba vabatahtlikuks muutmist toetab 68 ning vastu on 21 protsenti pensionikogujatest, selgub septembri algul korraldatud uuringu tulemustest.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel Turu-uuringute AS-i läbiviidud küsitluse kohaselt olid pensionireformi toetajad ülekaalus pea kõigis sotsiaal-demograafilistes gruppides. Samuti on reformi pooldajad ülekaalus peaaegu kõikide erakondade toetajate seas, vaid Reformierakonna toetajate seas on pooldajaid ja vastaseid võrdselt 46 protsenti.

Pensionikogujatelt uuriti nii üldiseid hoiakuid pensionireformi suhtes, kuid ka seda, mida nad plaanivad teha siis, kui sambast on võimalik raha välja võtta.

Küsitlusest selgub, et teise sambaga liitunutest toetab selle vabatahtlikuks muutmist 68 ning vastu on 21 protsenti.

Lisaks sooviti küsitluses teada saada, kui paljud olid teise sambaga liitudes teadlikud sellest, et kogumispensioniga liitunud isiku riikliku pensioni kindlustusosak muutub väiksemaks. Seda teadis 15 protsenti küsitletutest, 81 protsenti ei teadnud ning kolm protsenti ei osanud küsimusele vastata.

Uuringu läbiviijad nendivad, et seega pole valdav osa inimestest kogumispensioniga liitudes olnud väga hästi teavitatud sellest, kuidas teine sammas mõjutab tulevikus nende pensioni.

Küsitluse viis läbi Turu-uuringute AS veebikeskkonnas 6.-10. septembrini ning kokku küsitleti 909 18-aastast ja vanemat Eesti elanikku, kes on liitunud teise pensionisambaga, kuid ei saa sealt veel väljamakseid.

Küsitlusele vastas üle 900 inimese, kes on liitunud teise sambaga, kuid ei saa sealt veel väljamakseid.  

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: