Siim Kallase hinnangul peaks Kadri Simson valima kabinetiülema Eestist

Kuigi neljapäeval europarlamendi kuulamise läbinud Euroopa Komisjoni voliniku kandidaat Kadri Simson ei ole veel kinnitanud, kelle ta oma kabinetiülemaks valib, on spekuleeritud, et selleks võib saada itaallasest euroametnik Stefano Grass. Endine Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas seda heaks mõtteks ei pea.

"Ma ei pea sedad heaks mõtteks. Neid kohti, positsioone, mis automaatselt avanevad eestlasele, Eesti vabariigi kodanikule, on imevähe. Jah, meil on täna üks peadirektor, tähtsaid kohti mõnel pool mujalgi, aga see on paljuski nii juhtunud, et inimesed ise on võimekad, see ei ole automaatne. Automaatne koht on komisjoni liige ja kabinetiülem. Kui sa nüüd loobud sellest, siis sa jätad lihtsalt Eesti, kellegi tuleviku, inimese jaoks selle võimaluse kasutamata," kommenteeris Kallas ETV saates "Esimene stuudio".

Kallas tõdes, et Eesti ametnikul on kabinetiülemana esialgu kindlasti raske, et harjuda ja õppida, kuidas see töö käib.

Kabinetiülem peab olema Kallase sõnul voliniku kõige usaldusväärsem inimene. "Kabinetiülem on see, kes juhib, see on sinu staap, ta valmistab materjalid ette, korraldab kõik asjad. See on ikka ülioluline. Kui sa oled komisjoni liige, siis ta on sinu parem käsi - ta peabki olema sinu parem käsi, kõige usaldusväärsem inimene. Ma ei pea heaks mõtteks, et võtta ta mujalt," rääkis Kallas.

Rääkides Kadri Simsoni kuulamisest neljapäeva hommikul parlamendis, ütles Kallas, et Simsoni esinemine oli igavavõitu, kuid ta sai hakkama.

"Ta vastas punktuaalselt küsimustele, aga paljud panid tähele, et teatud küsimustele jättis ta vastamata. Eriti, mis puudutab Venemaad, Gazpromi ja Nord Streami asju. Eks neid tuleb tal edaspidi klaarida. Aga ma arvan, et tema esinemine ei olnud millegi poolest kehvem, kui teiste oma," ütles Kallas.

Kallasele jäi mulje, et Simson oli väga ettevaatlik ning ilmselt kuulas ta antud soovitusi ajada pigem ümmargust juttu ning mitte üle piiri astuda.

Kallas tunnistas, et parlamendis toimuv kuulamine on karm katsumus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: