Põhja-Korea riigimeedia: suur juht Kim Jong-un ratsutas Paektu mäe tippu

Põhja-Korea riigimeedia andis teada, et riigijuht Kim Jong-un ratsutas äsja Korea poolsaare kõrgeima mäe ehk pühaks peetud Paektu-sani tippu.

Riiklik infoagentuur KCNA avaldas ka fotogalerii sellest, kuidas diktaator on valge hobuse sadulas lumega kaetud Paektu mäel, vahendas BBC.

"Ratsutamine Paektu mäe tippu on suur ja tähtis sündmus Korea revolutsiooni ajaloos," teatas KCNA. "Olles sadulas Paektu mäe tipus, meenutas ta sügava emotsiooniga seda armutut heitlust, mida ta pidas maailma võimsaima riigi rajamiseks ning tehes seda usu ja tahtega, mis on sama tugev nagu Paektu mägi."

Tegemist ei ole esimese korraga, kui Põhja-Korea juht 2750 meetri kõrgusel mäel riigimeedia fotograafidele poseerib.

Kuigi Paektu mägi on olnud korealaste jaoks oluline ja püha paik juba aastasadu, siis Põhja-Korea propagandas on sellel spetsiifiline roll, muuhulgas peetakse mäge Kim Jong-uni isa ja eelkäija Kim Jong-ili sünnikohaks (Tegelikult sündis eelmine diktaator hoopis Habarovski lähistel, kus tema isa, hilisem Põhja-Korea esimene juht Kim Il-sung eksiilis olles Punaarmees teenis - Toim.).

Analüütikute sõnul eelnevad riigijuhi sellised etteasted Paektu mäek tavaliselt mingitele tähtsamatele avaldustele. Näiteks 2017. aastal toimus mäel käimine vaid paar nädalat enne seda, kui Kim Jong-un teatas uue aasta alguse sõnavõtus suhete soojendamisest Lõuna-Koreaga.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: