USA ja Prantsusmaa lähenevad digimaksuleppele

Amazon
Amazon Autor/allikas: Scanpix/Reuters

Washington läheneb kokkuleppele Pariisi ning Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooniga (OECD) globaalsete tehnoloogiahiidude digimaksustamises, ütles USA rahandusminister Steven Mnuchin kolmapäeval.

Kokkulepe leevendaks pikka aega kestnud pingeid USA ja Euroopa vahel selle üle, kuidas maksustada veebihiide, millest suurimad on Ühendriikides baseeruvad, kuid üle maailma tegutsevad suurfirmad.

"Meil ei ole veel kokkulepet, aga me läheneme sellele," lausus Mnuchin ajakirjanikele.

Prantsuse parlament võttis juulis vastu seaduse kolmeprotsendise maksu kehtestamisest digihiidude nagu Google, Amazon, Facebook ja Apple Prantsusmaal saadud käibele.

Seaduse järgi peavad digihiiud, mille ülemaailmne käive ületab 750 miljonit eurot ja käive Prantsusmaal 25 miljonit eurot, hakkama maksma Prantsusmaal teenitud käibe pealt kolmeprotsendist maksu. See võib mõjutada ka firmasid nagu Airbnb ja Uber.

Augustis nõustus Prantsusmaa USA-ga sõlmitud kokkuleppega maksma veebifirmadele hüvitist pärast kokkuleppe saavutamist rahvusvahelises digimaksus, mis peaks asendama kolmeprotsendise Prantsuse maksu.

USA tahab sõlmida OECD raames üldisema kokkuleppe digitaalkaubanduse maksutamises ja muuta see seejärel G20 riikide kaasamisega globaalseks.

Euroopa Liidu seaduste alusel on Ühendriikide firmadel võimalik kasumit deklareerida ühes vabalt valitud EL-i jurisdiktsioonis, enamikul juhtudel tehakse seda madala maksumääraga riikides nagu Iirimaa või Holland.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: