Prantsusmaa kutsus USA-d digitaalmaksu osas "aru pähe võtma"

Digihiiud.
Digihiiud. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire kutsus esmaspäeval Ühendriike mitte jätkama Prantsusmaa ähvardamist sanktsioonidega vaidluses digitaalmaksu üle ning hoiatas vastumeetmete eest.

"See kaubandussõda ei ole kellegi huvides. Kutsun meie Ameerika sõpru ilmutama tarkust ja võtma aru pähe," ütles Le Maire raadiojaamale France Inter.

USA president Donald Trump ähvardas detsembris karistada Prantsusmaad tehnoloogiahiidudele kehtestatud uue maksu eest ning avalikustas plaani karistustollide kehtestamiseks 2,4 miljardi dollari väärtuses Prantsuse veinidele, kosmeetikale ja nahkkottidele.

Le Maire hoiatas, et tollide kehtestamise korral kavatseb Prantsusmaa reageerida. "Kui ameeriklased otsustavad kehtestada digitaalmaksu vastu sanktsioonid, reageerime me sellele," ütles minister.

Prantsusmaa kehtestas eelmisel aastal kolmeprotsendilise maksu digihiidude Prantsusmaal tehtud käibele. See mõjutab firmasid, mille ülemaailmne aastakäive on üle 750 miljoni euro ja Prantsuse oma üle 25 miljoni euro.

USA ähvardatud tollimaksud võivad kahekordistada hinna, mida Ühendriikide tarbijad Prantsuse impordi eest maksavad. Novembris kehtestas Washington 25-protsendise tolli ka Prantsuse veinile, osana Airbusi riigiabi puudutavast vaidlusest.

Le Maire on korduvalt rõhutanud, et Prantsusmaa esimene ja tähtsaim eesmärk saavutada Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioonis (OECD) kokkuleppe rahvusvahelises digimaksus.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: