Politsei lõpetas Monica Rannale tehtud ähvarduse kriminaalasja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Madis Hindre/ERR

Politsei lõpetas Lõuna ringkonnaprokuratuuri loal kriminaalmenetluse, milles selgitati Tartu abilinnapeale Monica Rannale 7. novembril tehtud ähvarduse asjaolusid.

"Kuigi abilinnapea käitus hirmu tekitanud ähvarduse tõttu politseisse pöördumisega õigesti, ei olnud pärast asjaolude kontrollimist alust arvata, et ähvardus võidakse täide viia. Seega ei pandud toime kuritegu," vahendab Delfi ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkeviciuse teadet.

Ringkonnaprokuröri Tatjana Tamme sõnul helistas 80-aastane naine abilinnapeale, et avaldada rahulolematust Ranna käitumise suhtes.

"Mõlemad olid telefonikõne ajal emotsionaalsed ja vaidlesid mõlema jaoks olulisel teemal. Eakas naine rääkis vaidluse käigus, et inimese halvad teod tasuvad lõpuks talle endale kätte ning rääkis abilinnapeale loo enda tuttavast ja tema lähedasest, mida kannatanu tõlgendas tapmisähvardusena enda lähedase suhtes. Eaka naise sõnul ei olnud tema eesmärk kelleski hirmu tekitada, vaid ta püüdis abilinnapealt endale olulise probleemi kohta aru pärida ja teda manitseda," ütles Tamm.

Monica rand on ajakirjandusele öelnud, et ähvardus on tema elu oluliselt mõjutanud ning oli põhjuseks, miks oli nõus abilinnapea kohalt lahkuma.

Prokuröri sõnul aga on kannatana ja kahtlustatava ütlusi kõrvutades selge, et eaka naise räägitud lugu põhjustas kannatanus hirmu ja ta võis seda ka tapmisähvardusena tõlgendada.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: