Luik: plaan B-d pole valitsuses kunagi arutatud

Jüri Luik
Jüri Luik Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kaitseminister Jüri Luik ütles kommentaariks Mart Helme Iltalehtis esitatud väidetele, et Eesti valitsus pole kunagi arutanud ega kavatse arutada mingit plaani B.

"Sellised jutud on absurdsed, need ainult õõnestavad NATO ühtsust ja nõrgendavad heidutust. Millist tõestust NATO toimimisest on veel vaja, kui meil on Briti ja Prantsuse väed Tapal ja liitlaste õhuturbelennukid kaitsmas meie õhuruumi?" märkis Luik saadetud kommentaaris.

"Kõik, mida me kahepoolselt liitlastega teeme põhineb samuti meie kuulumisel NATO-sse. Kas me tõesti usume, et Eesti õhuruumis lendaks ringi USA strateegiline pommitaja B-52, kui see poleks osa NATO kollektiivkaitsest?" lausus Luik.

Luik juhtis tähelepanu asjaolule, et Eestis ei tegele siseminister sõjalise riigikaitse planeerimisega.

"Need, kes tegelevad, teavad, et meie suund on NATO-t tugevdada, mitte külvata kahtlusi meie vaenlaste ja sõprade südamesse. NATO-le pole ega saagi olla mingit alternatiivi," kinnitas kaitseminister.

Siseminister Mart Helme väitis intervjuus Soome ajalehele Iltalehti, et Eesti valitsus on ette valmistamas plaani B-d juhuks, kui NATO kollektiivkaitse ei peaks mingil põhjusel toimima. Helme väitel tehakse seda koos Läti ja Leeduga.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: