Simsonile lisaks töötab eestlasi veel kolme voliniku juures ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Komisjoni peahoone Brüsselis.
Euroopa Komisjoni peahoone Brüsselis. Autor/allikas: Caro / Scanpix

Detsembris ametisse astunud Euroopa Komisjoni uue koosseisu volinike kabinetiliikmetena alustab lisaks energeetikavolinik Kadri Simsoni juures tegutsevatele eestlastele tööd veel kolm eestlast, kellest kaks kuuluvad juhtivate asepresidentide meeskonda.

Euroopa rohelise kokkuleppe elluviimist koordineerima hakkava juhtiva asepresidendi Frans Timmermansi kabinetis asus tööle Helena Braun, kes oli Timmermansi kabinetiliige ka aastatel 2017-2019.

"Timmermansi uues rollis juhtiva asepresidendina ja Euroopa rohelise kokkuleppe eestvedajana saavad minu vastutada olema ennekõike ringmajandus, sealhulgas uus ringmajanduse strateegia, bioloogiline mitmekesisus ja ökosüsteemid, sealhulgas bioloogilise mitmekesisuse 2030 strateegia ning saastevaba Euroopa eesmärgi elluviimine ja Euroopa Liidu metsastrateegia. Samuti saan olema lähedalt seotud EL toidustrateegiat ja tööstusstrateegiat puudutavaga," ütles Braun ERR-ile.

Helena Braun Autor/allikas: Euroopa Komisjon

Juuraharidusega Braun alustas 2010. aastal tööd välisministeeriumis, kust ta liikus edasi justiitsminiseeriumisse. "Esindasin Eestit mitu aastat ka OECD õiguspoliitika komitees ning asjakohastes Euroopa Liidu nõukogu töögruppides. 2015. aastal olin pool aastat rahvuslik ekspert Euroopa Komisjoni esimese asepresidendi Frans Timmermansi kabinetis. 2017 tegi Timmermans ettepaneku tema meeskonnaga püsivalt liituda," rääkis Braun.

Timmermans hakkab juhtima ka kliimameetmete poliitikat, milles teda toetab kliimameetmete peadirektoraat. Timmermansi koordineerida jääb ka energeetikavoliniku Kadri Simsoni tööala.

Digivaldkonna tegevuskava koordineeriva asepresidendi Margrethe Vestageri kabinetis hakkas tööle Nele Eichhorn, kes on varasemalt töötanud ka Euroopa Komisjoni kaubandusvoliniku Cecilia Malmströmi kabineti liikmena, kus ta tegeles väliskaubandusega, sealhulgas kaubandussuhetega EL-i idapartnerite ja Türgiga.

"Vestageri kabinetis saab minu fookus olema tööstuspoliitikal, väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete teemadel, kosmosevaldkonnal, digitaalsel väliskaubandusel ja muudel sellistel teemadel," ütles Eichhorn.

Nele Eichhorn Autor/allikas: Erakogu

Varasemalt on Eichhorn olnud diplomaadina tööl Eesti alalises esinduses EL juures. Alates 2005. aastast on ta töötanud Europa Komisjoni ametnikuna. Kahe kabineti töökoha vahel tänavu veebruarist detsembrini oli Eichhorn kaitse, välis-ja julgeolekuküsimuste osakonna asejuhataja Euroopa Komisjoni peasekretariaadis.

Euroopa Liidu naabruspoliitika ja laienemise eest vastutava voliniku Oliver Varhelyi kabineti liikmeks sai Katri Teedumäe. "Keskendun Euroopa Liidu idapartnerluspoliitikale," ütles Teedumäe ERR-ile oma töövaldkonna kohta.

Katri Teedumäe Autor/allikas: erakogu

Teedumäe on töötanud Euroopa Komisjonis alates 2008. aastast, valdava osa sellest tegeles ta EL-i kaubanduspoliitikaga. Enne Euroopa Komisjoni asumist töötas Teedumäe välisministeeriumis, ta on olnud lähetuses Eesti saatkonnas Viinis ja Eesti EL-i esinduses Brüsselis.

Simsoni meeskonnas töötab kuus eestlasest eksperti ja ning mitu assistenti.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: