Eelmäe: kliinikumi juhtimise muutmine on hädavajalik

{{1578665880000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe selgitas, et kavas on muuta kliinikumi juhi roll tähtajaliseks. Tema sõnul on muudatused hädavajalikud.

Priit Eelmäe ütles ERR-ile antud intervjuus, et tema ei näe põhjust, miks ta peaks kliinikumi juhi kohalt lahkuma. "Umbusaldus, mis esitati, tuli ootamatult ja kas see on põhjendatud, jääb igaühe enda otsustada. See, milleks mina olen kliinikumi tulnud, on just see, et muuta kliinikum personalile atraktiivsemaks, et inimestel oleks töökoormus mõistlik ja et juhtimine oleks tehtud mõistlikuks," lisas ta.

Eelmäe usub, et kliinikujuhtide reaktsioon tema plaanile oleks olnud samasugune ka siis, kui sellega oleks tuldud välja varem või hiljem.

Eelmäe selgitas pressiteate vahendusel, et tema peamine eesmärk alates ametisse asumisest 2018. aastal on olnud kliinikumi uue juhtimis- ja karjäärimudeli väljatöötamine. Tema sõnul on uuenduste eesmärk tagada selgema ja läbipaistvama juhtimis- ja karjäärimudeliga võimalikult head ravitulemused, et juhtidel säiliks tugev side erialase tööga.

"See tähendab, et meie eesmärk on anda inimestele selgem pilt, milline on võimalus teha erialast karjääri ja missugused on ametikohtade pädevusnõuded, toetades nii arstide arengusoovi ning andes selge sihi tööelu planeerimiseks. Kliinikumi uus juhtimis- ja karjäärimudel kirjeldab selgemalt eri karjääriastmete sisu ja paneb paika teekonna, kuidas ühelt pädevusastmelt teisele areneda. Ma kinnitan, et need muudatused on hädavajalikud," selgitas Eelmäe muudatuste tagamaid.

Eelmäe sõnul on ta koos kliinikute juhtidega, Tartu ülikooliga ja kogu tervishoiu võtmeinimestega veidi rohkem kui aasta aega töötanud selleks, et luua kliinikumile sobiv ja väärikas karjäärimudel.

Kommenteerides TÜ Kliinikumi nõukogu esimehe, Tartu linnapea Urmas Klaasi (RE) sõnu, et ta on asunud muudatusi ellu viima enneaegselt, ütles Eelmäe, et nõukogu teadis, et uue karjäärimudel rakendamise tähtaeg on 1. aprill 2020. Ta möönis, et kliinikute juhtidele ei olnud ajakava detailid selged.

Eelmäe sõnul on tegelikult uue juhtimismudeli rakendamist mitu korda edasi lükatud - esimene eesmärk oli seatud juba 2019. aasta 1. aprilliks.

"Täna julgen küll öelda, et kõik kliinikujuhatajad ükshaaval arenguvestlusel 2019 aasta veebruaris-märtsis kuulsid juba esimest korda ja väga täpselt sellest, et sellised muudatused tulevad," lisas ta.

Eelmäe sõnul ei ole kellelegi koondamisteadet väljastatud. Ta lisas, et infokoosolekul on inimesi reformi ajakavast teavitatud. "Kokkuvõttes on reformi ettevalmistatud ja kavandatud umbes aasta ja inimesed on olnud sellega pikalt kursis."

Kliinikumi uus karjäärimudel näeb ette kliinikute juhtide töölepingute tähtajaliseks muutmist. Ta selgitas, et praegustele kliinikujuhtidele on pakutud ka muud ametikohta tähtajatu töölepinguga.

"Me oleme pakkunud tänastele kliinikute juhtidele tähtajatut töölepingut selles samas töömahus - enamus kliinikjuhatajaid on meil poole töökoormusega ametis -, oleme pakkunud neile poole koormusega vanemarst-õppejõu ametit, mis on justkui loogiline, kui sa kliinilises valdkonnas tegutsed, siis sa peaksid olema praktiseeriv arst. Ning sinna juurde see, millele konkurss kuulutatakse, on tähtajaline juhtimisülesanne, mitte leping eraldi. Ehk et inimene on praktiseeriv arst, kellel tuleb ühe osaga juurde juhtimisülesanne. See on see, millest me räägime," selgitas Eelmäe.

Ta lisas, et kõigepealt on plaanis enne 1. aprilli kuulutada tähtajalistele juhtimisülesandega ametikohtadele kliinikumi sisesed konkursid ja sinna on oodatud kandideerima ka praegused kliinikujuhid.

Reede õhtul "Aktuaalsele kaamerale" antud lühiintervjuus ütles Eelmäe, et on valmis igakülgselt arutama, kuidas olukorrale lahendust leida.

Ta tunnistas, et väljapakutud plaani tähtaegu on võimalik vajadusel edasi lükata, kuid juhtimise tähtajaliseks muutmine on siiski vältimatu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: