X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Stoicescu sõnul lähiajal Venemaal midagi murrangulist ei toimu

Esialgu ei hakka Venemaal midagi suuremat juhtuma, leiab Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Kalev Stoicescu.

"Nähtavasi on tegemist ettevalmistusega 2024. aastaks, kui Vladimir Putini ametiaeg hakkab lõppema," rääkis Stoicescu kolmapäeval "Aktuaalse kaamera" otsestuudios.

Kui Putin presidendiametist lahkub, siis peab ta Stoicescu sõnul olema kindel, et talle jääb riigis juhtiv roll ja tagama selle, et on ümbritsetud lojaalsete inimestega.

Peaministri kohalt tagasi asunud Dmitri Medvedevi lubas Putin määrata Venemaa julgeolekunõukogu aseesimehe kohale. "Medvedev on Putini meeskonnas, nad on alati tandemina tegutsenud," sõnas Stoicescu.  

"Putin rõhutas, et nõukogu peaks leidma riigi põhiseaduses oma rolli ja staatuse ning see viib mind mõttele, et võib-olla kordub Venemaal Kasasthani stsenaarium, kus julgeolekunõukogu esimees on riigis endine president, mitte ametis olev president," arutles Stoicescu. Putin on praegu julgeolekunõukogu esimehe kohal.

Stoicescu leidis, et presidendi roll Venemaal formaalselt ei vähene, küll aga faktiliselt. "Putin ütles välja, et rahvas tahab muutusi. Nüüd läbi nende põhiseaduse muutmise ettepanekutega ta tahab seda inimestele sugereerida. Kuid need muutused pole selleks, et teha Venemaast demokraatlikum riik, vaid selleks, et luua tingimused tulevikus võimu ümber mängimiseks."

Kui Putin presidendiametist lahkub, siis peab ta olema kindel, et tema tulevane roll on juhtiv roll, ümbritsetud lojaalsete inimestega.

Medvedjev Putini meeskonnas, nad on tandemine tegutsenud.

Kui leidis uue peaministri, tundub olevat samasugune mees nagu omal ajal Putin ise, keegi ei tea temast midagi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: