Putin moodustas põhiseaduse muutmiseks kireva liikmeskonnaga töögrupi

Kosmonaut ja rahvasaadik Valentina Tereškova ja president Vladimir Putin 2017. aastal.
Kosmonaut ja rahvasaadik Valentina Tereškova ja president Vladimir Putin 2017. aastal. Autor/allikas: AFP/Scanpix

President Vladimir Putin allkirjastas kolmapäeval ukaasi, mille alusel moodustatakse töögrupp, mis hakkab ette valmistama, kuidas riigipea poolt aastakõne ajal mainitud ettepanekud Venemaa põhiseaduse muutmiseks ellu viiakse.

Töögruppi kuulub 75 tuntud inimest erinevatelt elualadelt - on nii poliitikuid, kõrgeid ametnikke, teadlasi, kultuuriinimesi ja sportlasi, vahendas Meduza.

Töögrupi kaasesimeesteks on riigiduuma konstitutsioonilise seadusandluse komitee esimees Pavel Krašeninnikov, föderatsiooninõukogu konstitutsioonilise seadusandluse komitee esimees Andrei Klišas ja akadeemik Talia Habrijeva.

Töögrupi esimene istung leiab Klišasi sõnul aset juba 17. jaanuaril.

Töögruppi kuuluvad teiste seas näiteks föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov, veteranide esindaja kindral Boriss Gromov, teivashüppaja Jelena Isinbajeva, teatrijuht Aleksandr Kaljagin, Kaspersky Labi kaasasutaja Natalja Kasperskaja, pianist Deniss Matsujev, ülevenemaalise kasakaorganisatsiooni juht Nikolai Doluda, Ermitaaži direktor Mihhail Piotrovski, režissöör Karen Šahnazarov, kosmonaut Valentina Tereškova ning ka kultuuriinimesena tutvustatud Zahhar Prilepin, kes tegutses omal ajal aktiivselt Venemaa toel loodud Donetski "rahvavabariigis", kus oli ka selle kunagise liidri Aleksandr Zahhartšenko nõunikuks.

Töögrupi liikmete täielik nimekiri on leitav Kremli veebilehel.

President Vladimir Putin teatas kolmapäeval peetud aastakõnes plaanist muuta põhiseadust (ilma seda justkui muutmata), seejärel teatas peaminister Dmitri Medvedev valitsuse tagasiastumisest, siis tegi Putin Medvedevile ettepaneku asjuda julgeolekunõukogu asejuhi kohale ning lõpuks selgus ka peaministrikandidaat, kelleks on maksuameti juht Mihhail Mišustin.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: