Putin tegi Tšaikale ettepaneku hakata enda esindajaks Põhja-Kaukaasias

Venemaa (nüüdseks juba endine) peaprokurör Juri Tšaika 2016. aastal.
Venemaa (nüüdseks juba endine) peaprokurör Juri Tšaika 2016. aastal. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin tegi äsja peaprokuröri ametist vabastatud Juri Tšaikale ettepaneku hakata presidendi täievoliliseks esindajaks Põhja-Kaukaasia föderaalses ringkonnas.

Pakkumist kinnitas meediale Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov, kes täpsustas, et formaalselt pole ametisse määramise ukaasi veel allkirjastatud, vahendas Meduza.

Tšaika oli peaprokuröri ametis 14 aastat ning teda peeti Venemaa võimuringkondades mõjuvõimsaks isikuks. Samuti leidis opositsiooni, eriti Aleksei Navalnõi poolt laialdast kajastamist Tšaika ja tema poegade väidetav ulatuslik korruptiivne eluviis.

Putini poolt äsja algatatud ulatuslike võimuvangerduste raames aga vabastati Tšaika peaprokuröri ametist ning tema kohale asus senine asetäitja Igor Krasnov. Tšaika pidi aga üle viidama teisele olulisele ametikohale.

2018. aasta juunist on presidendi esindajaks Põhja-Kaukaasia föderaalses ringkonnas olnud Aleksandr Matovnikov.

Väidetavalt on muutused võimukoridorides jõudnud ka Põhja-Kaukaasiasse, sest näiteks Tšetšeenia Vabariigi pikaaegne juht Ramzan Kadõrov oli 13. jaanuarist saadik "ajutise töövõimetuse" tõttu ametikohustuste täitmisest eemal. Väljaanne argumentõ i Fakti on Kremli allikatele viidates kirjutanud, et ka Kadõrovile on pakutud siirdumist mingile muule ametikohale.

20. jaanuaril teatas aga pikka aega avalikkuse silma alt eemal olnud Kadõrov oma ametlikult veebilehel, et tal pole plaanis kuhugi edasi liikuda.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: