Valitsus plaanib suurendada Eesti Raudtee aktsiakapitali 10 miljoni võrra ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raudtee.
Raudtee. Autor/allikas: Neeme Sihv

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas esitas valitsusele taotluse 10 miljoni euro eraldamiseks Eesti Raudteele. Raudteefirma suunab investeeringu uue liiklusjuhtimise süsteemi paigaldamiseks, kuna vanad liiklusjuhtimise tehnoloogiad on aegnud ja ei ole töökindlad.

Valitsuse korralduse eelnõuga volitatakse majandus- ja taristuministrit otsustama Eesti Raudtee aktsiakapitali suurendamine 10 miljoni euro võrra ehk 80,3 miljoni euroni.

"Eesmärk on võimaldada keerulisel ajal aktsiaseltsil jätkata vajalike investeeringutega. AS-i Eesti Raudtee aktsiakapitali suurendamine 10 miljoni euro võrra kindlustab äriühingu jätkusuutlikkust rahalist tuge vajavate projektide elluviimiseks, tagab vajaliku omafinantseeringu ja võimaldab projektidega liikuda ettenähtud ajagraafikus," seisab valitsuse eelnõu seletuskirjas.

Eesti Raudtee infrastruktuuril on kasutusel vananenud ja tööjõumahukad liiklusjuhtimise tehnoloogiaid, mistõttu plaanib ettevõte aastatel 2020-2024 paigaldada uue liiklusjuhtimise süsteemi Tapa-Narva, Tapa-Tartu ja Tartu-Valga raudteelõikudele ning uuendada rongikaitsesüsteeme ja liideseid Tartu-Koidua lõigul.

Projekt läheb maksma orienteeruvalt 125 miljonit eurot, mida ettevõte plaanib katta äritegevuse rahakäive ja Euroopa Investeerimispanga laenu abil. Moderniseerimise 84 miljoni eurone hange ja sellega kaasnevad kaheksa hanget, eeldatava maksumusega 41 miljonit eurot, on ette valmistatud. Hange kuulutatakse välja tänavu juunis ning Eesti Raudtee plaanib lepingud sõlmida tänavu septembris.

Eriolukorra tõttu on aga reisirongide käive vähenenud ning seega on langenud ka ettevõtte võimekus projekti finantseerida. Algse plaani kohaselt pidi ettevõte suunama oma vahenditest projekti 43 miljonit eurot. Eesti Raudtee aktsiakapitali suurendamine 10 miljoni euro võrra aitab kindlustada projekti elluviimiseks vajaliku omafinantseeringu.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: