X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Keskerakonna kahtlase annetaja juhtum liigub prokuratuuri

Keskerakond.
Keskerakond. Autor/allikas: Siim Lõvi

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) saadab prokuratuurile uurimiseks Keskerakonnale hiljuti tehtud skandaalse annetuse materjalid, sest kahtlustab tankisti kasutamist, kirjutab Äripäev.

ERR kirjutas aprillis, et Keskerakond kogus esimeses kvartalis rahalisi annetusi 108 705 eurot, sellest 50 000 eurot annetas vähetuntud ettevõtja Jana-Helen Juhaste.

Suurima annetuse teinud Juhaste pole aga ise Keskerakonna liige, vaid äriregistri andmetel hoopis EKRE liige. Kui ERR-i venekeelne portaal Rus.err.ee selle kohta Juhastelt aru päris, vastas ta, et kuulumine EKRE-sse tuleb talle üllatusena.

ERJK küsis maksu- ja tolliametist välja andmed Juhaste kolme aasta tulude kohta ning tulud on olnud liiga väikesed annetuseks, mille ta tegi, kirjutab Äripäev.

"Maksuameti andmed näitasid, et isiku tulud on kaunis väikesed," sõnas komisjoni aseesimees Kaarel Tarand, kuid ei soostunud ajalehele ütlema, millisesse suurusjärku need aastate lõikes on Juhastel jäänud.

Äriregistri andmetel on Juhaste ettevõtete Tarkoris OÜ ja Telekomehitus OÜ juhatuse liige. Neist esimene on koristusfirma ja teine tegeleb telekommunikatsiooni kaablite paigaldusega. Mõlema ettevõtte juriidiline aadress on Tartus.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ja Tartu piirkonna juht Jaan Toots ütlesid aprillis ERR-ile, et nad ei tea midagi erakonnale esimeses kvartalis 50 000 eurot annetanud Tartus ettevõtjast Juhastest.

Keskerakond oli üks kolmest erakonnast, mis algatasid eelmisel esmaspäeval ERJK likvideerimise ja selle ülesannete andmise riigikontrollile. Keskerakond, Isamaa ja EKRE andsid vastava eelnõu riigikogu menetlusse.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: