EL arutab Valgevene kriisi erakorralisel ülemkogul

Pühapäevane meeleavaldus Minskis.
Pühapäevane meeleavaldus Minskis. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Euroopa Liidu liidrid korraldavad kolmapäeval erakorralise videoülemkogu, et arutada kriisi Valgevenes, kus laienevad protestid president Aleksandr Lukašenko vaidlustatud tagasivalimise vastu.

"Valgevene rahval on õigus otsustada oma tuleviku üle ja endale vabalt juht valida. Vägivald meeleavaldajate vastu on vastuvõetamatu ja lubamatu," ütles Euroopa Liidu president Charles Michel esmaspäeval. 

Michel kutsus ülemkogu kokku pärast seda, kui Moskva teatas, et on valmis osutama Lukašenkole sõjalist abi.

Euroopa allika teatel otsustas Michel korraldada kõnelused seoses nädalavahetuse pingetõusuga. 

EL-i välisministrid otsustasid koostada reedel uue sanktsioonidevooru sihtmärkide nimekirja. EL-i praegune eesistuja Saksamaa teatas reedel, et on valmis toetama veelgi karmimaid meetmeid. 

Saksamaa ähvardas Valgevenet ulatuslikumate EL-i sanktsioonidega

Saksamaa teatas esmaspäeval, et on valmis toetama Euroopa Liidu sanktsioonide laiendamist Valgevene juhtide vastu seoses meeleavalduste verise mahasurumisega. 

EL-i ministrid leppisid reedel kokku koostada uueks sanktsioonide vooruks nimekiri. Saksa valitsuse kõneisik Steffen Seibert ütles esmaspäeval, et kaaluda tuleks veelgi rangemaid meetmeid. 

"Muidugi kaalume võimalust laiendada sanktsioone teiste juhtfiguuride vastu," ütles Seibert. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: