USA laiendab Nord Stream 2 ehitamise vastu suunatud sanktsioone

Nord Stream 2 torud.
Nord Stream 2 torud. Autor/allikas: Nord Stream 2 / Axel Schmidt

USA administratsioon laiendas piiravaid meetmeid torujuhtme Nord Stream 2 projekti suhtes, et mitte võimaldada selle ehitamist, teatas Wall Street Journal teisipäeval välisministeeriumi direktiivile viidates.

"Välisministeerium laiendas sanktsioonide ulatust poolelioleva Vene taustaga torujuhtme suhtes, mis on Saksamaa, Venemaa ja USA pingete allikaks," märgib väljaanne.

Välisministeeriumi dokumendi kohaselt laienevad 2019. aastal rakendatud sanktsioonid nüüd ka ettevõtetele, mis osutavad teenuseid või finantseerivad projekti teenindamisega seotud laevade moderniseerimist ja varustamist. 

"Tahame olla kindlad, et kõik pooled saavad aru, et võivad sattuda meie sanktsioonide alla," vahendas ajaleht välisministrit energiaressursside küsimustes nõustava Francis Fannoni sõnu.

Dow Jones'i teatel kutsub USA välisministeerium Venemaad lõpetama oma energiaressursside kasutamine muude pealesunnitud eesmärkide läbiviimiseks. Moskvat süüdistatakse sõltuvuse tekitamises Venemaa energiavarustusest, et laiendada oma mõju ning nõrgestada Euroopa julgeolekut. 

USA võimud on viimastel kuudel teinud aktiivseid katseid Nord Stream 2 peatamiseks. 

Kongressis ettevalmistatud kaitse-eelarve kavas nähakse ette sanktsioonide tugevdamine torujuhtmete Nord Stream 2 ja TurkStream suhtes.

Kava näeb ette sanktsioone torujuhtme paigaldamiseks vajalike laevade müügi, rentimise või pakkumise hõlbustamise korral, neile kindlustuse ja edasikindlustuse pakkumise korral, samuti nende laevade tehnilise moderniseerimise ja neile teenuste osutamise puhul. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: