USA jätkab Nord Stream 2 sanktsioone ka Bideni ajal

Mukrani sadam
Mukrani sadam Autor/allikas: SCANPIX/www.imago-images.de

USA presidendiks valitud Joe Biden suhtub Nord Stream 2 projekti negatiivselt ja kavatseb vaatlejate hinnangul jätkata USA kongressis vastu võetud sanktsioone, võimalik on aga ka sanktsioonide laiendamine.

Ameerika energiajulgeoleku ekspert Alan Riley ütles, et Bideni administratsioon laiendab sanktsioone Nord Stream 2-ga seotud kindlustus- ja sertifitseerimisasutuste vastu, teatas Saksa ajaleht Bild.

Biden ütles juba 2015. aastal Müncheni julgeolekukonverentsil, et ükski riik ei tohi oma energiakandjaid kasutada poliitilise relvana

Ameerika Ühendriigid on ajalooliselt alati vastu olnud Euroopa ja Venemaa ühistele majanduslikele projektidele, pidades neid strateegilisteks julgeolekuriskideks, märkis Bloomberg.

Kuigi Saksamaal ja USA-l on olnud varemgi geopoliitilisi erimeelsusi, siis liitlasriigi ähvardamine sanktsioonidega on esmakordne.

Euroopa ja USA ettevõtted teevad omavahel tihedat koostööd ja uued sanktsioonid ei võimalda neil enam osaleda Nord Stream 2 ehitamises. Heaks näiteks on Austria ettevõte Voestalpine AG, kes gaasitorude tootmisel tegi koostööd Texases asuva ettevõttega.

Saksamaa valitsus teatas esmaspäeval, et teeb koostööd teiste Euroopa Liidu riikidega, et vastata USA sanktsioonidele.

Nord Streami projekt on olnud Ida-Euroopa riikide pideva kriitika objektiks.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: