Küsitlused näitavad Trumpi ja Bideni vahe vähenemist

Fotokollaaž Joe Bidenist (1. ja 3. rida) ning Donald Trumpist nende esimese presidendikandidaatide teledebati ajal.
Fotokollaaž Joe Bidenist (1. ja 3. rida) ning Donald Trumpist nende esimese presidendikandidaatide teledebati ajal. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Kahe olulise küsitlusfirma uuringud näitavad, et USA presidendi Donald Trumpi toetus on hakanud 3. novembri presidendivalimiste eel kasvama ja see läheneb toetust pisut kaotanud Joe Bideni reitingule.

Rasmussen Reportsi 20. oktoobri küsitluse tulemuste kohaselt on demokraat Bideni edu vabariiklase Trumpi ees kahanenud kolmele protsendipunktile, samas kui kaks nädalat tagasi juhtis Biden veel 12 protsendipunktiga. Viimase Rasmussen Reportsi iganädalase uuringu andmeil toetas Bidenit üleriigiliselt 49 ja Trumpi 46 protsenti vastanutest. See oli esimene kord, kus Bideni toetus langes alla 50 protsendi, märgib uuringutest kokkuvõtte teinud väljaanne Washington Examiner.

Kahe kandidaadi toetus on veelgi võrdsem uuringufirma IDB/TIPP andmeil, kus Bidenit toetas kolmapäeval publitseeritud tulemuste kohaselt 48,1 ja Trumpi 45,6 protsenti küsitletutest.

IDB/TIPP on üks neist uuringufirmadest, mis prognoosis õigesti 2016. aasta presidendivalimiste tulemuse, mille vastupidiselt ennustustele Trump võitis Hillary Clintoniga konkureerides. Rasmussen ennustas aga õigesti Clintoni ja Trumpi üleriigilise häältesaagi, märgib Washington Examiner.

Bideni edu Trumpi ees on IDB/TIPP küsitlustes viimase aja kõige väiksem, märgib leht.

Rasmussen Reports toob esile, et entusiasm vabariiklaste toetajate seas Trumpi valida ületab demokraatide toetuse Bidenile - vastavalt 82 protsenti ja 79 protsenti. Kumbagi parteiga seostamata valijate hulgas juhib Biden küll seitsme protsendipunktiga, kuid veel kaks nädalat tagasi oli ta edu üle kümne protsendipunkti, märgib Washington Examiner.

Trumpil on lehe hinnangul aidanud toetust koguda eelmisel nädalal Senati õiguskomisjonis alanud kuulamised Ülemkohtu liikmekandidaadi Amy Coney Barretti nimetamise üle, Trumpi valimiskampaania üritused ning Bideni poja Hunter Bideni kohta meediasse jõudnud kompromiteeriv info tema asepresidendist isa toetusel toimunud äritegevusest välisriikides.

Trumpi toetuse kasvu ja Bideni toetuse mõningast langust näitab ka Briti ringhäälingu BBC koondindeks.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: