Põhiseaduskomisjon valis esimeheks Anti Poolametsa

{{1606118040000 | amCalendar}}
Anti Poolamets
Anti Poolamets Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Riigikogu põhiseaduskomisjon valis esmaspäevasel istungil uueks esimeheks Anti Poolametsa (EKRE), aseesimehena jätkab Lauri Läänemets (SDE).

Põhiseaduskomisjoni esimehe koht jäi tühjaks, kui senine esimees, EKRE saadik Alar Laneman siirdus siseministri kohale sealt tagasi astunud Mart Helme asemele. Helme ise läks tagasi riigikogusse ja väliskomisjoni liikmeks. Seni väliskomisjonis olnud Anti Poolamets siirdus aga põhiseaduskomisjoni.

Põhiseaduskomisjonis on praegu kaheksa liiget, neist neli koalitsiooni ja neli opositsiooni ridadest. Koalitsioonist on seal Anti Poolamets, Kalle Grünthal (mõlemad EKRE), Martin Repinski (Keskerakond) ja Siim Kiisler (Isamaa). Opositsiooni esindavad Kaja Kallas, Hanno Pevkur, Taavi Rõivas (kõik Reformierakond) ja Lauri Läänemets (aseesimees, SDE).

Varem kuulus komisjoni ka Andrei Korobeinik (Keskerakond), kuid Mailis Repsi ministrikohalt tagasi astumise ja riigikogusse siirdumisega tuli talt parlamendist lahkuda. Tõenäoliselt saadab Keskerakond komisjoni enda poolt üheksanda liikme, kuid see ei pruugi olla Korobeiniku asemel riigikogusse tulnud Reps.

Poolamets on lõpetanud 2000. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning 2010. aastal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo-osakonna. Poolamets on aastaid tegutsenud õiguse ja ajaloo õppejõuna sisekaitseakadeemias ja olnud 2000. aastate algusest rahvuskonservatiivse poliitika eestvedaja.

Alates 2019. aastast on Poolamets riigikogu liige, kuuludes varem väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni.

Põhiseaduskomisjon on riigikogu alatine komisjon, mille töövaldkond on piiritletud põhiseaduslike aspektidega. Komisjon menetleb muu hulgas põhiseaduse muutmise seaduse eelnõusid ning riigikogu, presidendi, valitsuse, riigikontrolli, kohtute ja õiguskantsleri tegevust reguleerivaid eelnõusid, samuti kodakondsust, välismaalasi ja valimisi käsitlevaid eelnõusid.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: