Iisraeli armee: Gazast on tulistatud Iisraeli umbes 3000 raketti

{{1621169880000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AFP/Mohammed Abed

Iisraeli armee teatas pühapäeval, et Hamasi kontrolli all olevast Gaza sektorist on tulistatud juudiriigi territooriumile umbes 3000 raketti.

"Hamas on korraldanud väga intensiivse rünnaku," ütles Iisraeli kindral Ori Gordin ajakirjanikele.

Kui 2019. aasta novembris toimus eskaleerumine Iisraeli armee ja rühmituse Islamidžihaad vahel, siis lasti Gaza sektorist kolme päeva jooksul Iisraeli suunas 570 raketti.

2006. aasta sõja ajal Iraani toetatud Hezbollah'ga lasti 19 päeva jooksul Iisraeli pihta kokku 4500 raketti, meenutas Gordin.

Gordin kinnitas, et esmaspäeval alanud raketisadu on kõige tihedam, mida Iisrael on kunagi tunda saanud.

Eskaleerumine sai alguse rahutustest Iisraeli annekteeritud Ida-Jeruusalemmas. Poolte kinnitusel on tiheda asustusega Gaza sektoris surma saanud 181 ning Iisraelis kümme inimest.

Gaza võimud: Iisraeli pühapäevastes õhulöökides on hukkunud 33 inimest

Iisraeli pühapäevastes õhurünnakutes on Gaza sektoris surma saanud vähemalt 33 inimest, kokku on nädal aega kestnud pommitamises hukkunud 181 inimest, nende seas 52 last, teatas Gaza terviseministeerium.

Pühapäevaste ohvrite seas on 12 naist ja kaheksa last. Kannatanuid on umbes 50. 

Iisraeli armee ei ole rünnakuid kommenteerinud.

Gaza äärmuslaste raketirünnakutes on Iisraelis saanud surma 10 inimest.

ÜRO juht hoiatas julgeolekunõukogus ohjeldamatu kriisi eest Lähis-Idas

ÜRO peasekretär António Guterres kutsus pühapäeval Iisraeli-Palestiina vägivalda viivitamatult lõpetama, hoiatades ÜRO julgeolekunõukogu kohtumisel, et võitluse jätkumine vallandab piirkonnas ohjeldamatu kriisi.

"Võitlus peab peatuma. See peab peatuma viivitamatult," ütles Guterres julgeolekunõukogu istungit avades. Ta nimetas lõppeval nädalal ligi 200 inimest tapnud vägivalda täiesti kohutavaks.

"See võib vallandada ohjeldamatu julgeoleku- ja humanitaarkriisi ning anda hoogu juurde äärmuslusele mitte ainult okupeeritud Palestiina territooriumil ja Iisraelis, vaid piirkonnas tervikuna," ütles Guterres.

Palestiina välisminister süüdistas Iisraeli sõjakuritegudes

Palestiina välisminister Riyad al-Maliki süüdistas pühapäeval ÜRO julgeolekunõukogu kohtumisel esinedes Iisraeli sõjakuritegudes ja kutsus avaldama juudiriigile rahvusvahelist survet.

"Mõned ei pruugi tahta kasutada neid sõnu – sõjakuriteod ja inimsusevastased kuriteod –, kuid nad teavad, et need vastavad tõele," ütles Maliki ligi nädal kestnud kriisi kohta.

Iisraeli saadik ütles julgeolekunõukogu kriisiistungil, et praeguse ohvreid nõudnud vägivalla eest vastutab täielikult palestiinlaste äärmusrühmitus Hamas.

"See oli Hamasil täielikult ettekavatsetud, et saada poliitilist jõudu," ütles Iisraeli suursaadik Gilad Erdan, lisades, et juudiriik püüdis deeskaleerida pingeid Jeruusalemma üle.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: