Air Baltic lõpetas Valgevene õhuruumi kasutamise, Finnair jätkab sama moodi

Air Balticu lennuk.
Air Balticu lennuk. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Läti lennufirma Air Baltic lõpetas Valgevene õhuruumi kasutamise viidates pühapäeval toimunule, kui režiim sundis opositsioonilise ajakirjaniku kättesaamiseks Minskis maanduma riigist üle lennanud reisilennuki. Soome lennufirma Finnair teatas, et ei plaani esialgu muudatuste tegemist oma lennumarsruutides.

Läti transpordiministri Tālis Linkaitsi sõnul langetati otsus pärast seda, kui lennufirma Ryanair lend Ateenast Vilniusesse sunniti pühapäeval maanduma Valgevene pealinnas Minskis. Lennufirma teatas esmaspäeval ka ise, et väldib Valgevene õhuruumi kasutamist, kuni vahejuhtumis on selgust saadud.

Air Balticu lendudel Ukrainasse ja Gruusiasse kasutati juba pühapäeval pikemat marsruuti, millega välditi Valgevene õhuruumi.

Läti välisminister Edgars Rinkēvičs ütles esmaspäeval, et Euroopa Liit peaks kaaluma Valgevene õhuruumi sulgemist oma lendudele.

"Kaaluda tuleks ka, kui turvaline on üldse Valgevenesse lennata," ütles Rinkēvičs usutluses Läti riigitelevisioonile ja lisas, et kaaluma peaks ehk ka Valgevene riikliku lennufirma lendude keelustamist EL-i.

Kuna vahejuhtumis sattusid ohtu kõik lennukis viibinud isikud, tuleks kaaluda ka laiemaid sanktsioone Minski vastu, lisas välisminister.

Finnair muutusi ei plaani

Samal ajal teatas Finnairi teabejuht Mari Kanerva, et lennufirma ei plaani esialgu muudatuste tegemist oma lennumarsruutides seoses pühapäeval aset leidnud juhtumiga.

Kanerva ütles, et Valgevene õhuruumi kasutamise kohta ei ole antud uusi juhiseid. Vahejuhtum ei too kaasa muudatusi ka Finnairi enda lennuohutushinnangu alusel.

Kaneva sõnul võivad Finnairi lennud Kreekasse ja Türki kulgeda osaliselt Valgevene õhuruumis.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: STT – BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: