Taliban hõivas Afganistani tähtsa piiripunkti Pakistaniga

Afganistani islamiliikumise Taliban üksused hõivasid ühe peamise piiriületuspunkti Pakistaniga, mida peetakse lääneriikide vägede lahkumise järel kiiresti laieneva Talibani seni üheks kõige olulisemaks vallutuseks.

"Wesh, millel on oluline roll Afganistani kaubavahetuses Pakistani ja teiste riikidega, on Talibani poolt hõivatud," ütles regioonis asuv Pakistani julgeolekuametnik uudisteagentuurile Reuters. Piiripunkt jääb Pakistani linna Chamani ja Afganistani Weshi linna ühendusteele. Pakistani ametnike sõnul eemaldasid Talibani võitlejad piiripunktis asuvalt Sõpruse väravalt Afganistani lipu.

Afganistani lõunaosas suurimast linnast Kandaharis lõunasse jääv piiripunkt on Afganistani suuruselt teine piiriületuspunkt ning peamine ühendustee Pakistani sadamatesse. Afganistani valitsuse andmeil läbib seda 900 veoautot päevas.

Piiripunkti langemine Talibani kätte pärast piirkonnas peetud ägedaid lahinguid valitsusvägedega sundis Pakistani valitsust tugevdama oma piiride kaitset regioonis.

Pakistani ametnike teatel peatas Taliban kogu liikluse läbi Weshi piiripunkti.

Taliban on asunud USA ja teiste lääneriikide lahkumise ajal enda kätte haarama üha uusi territooriume. Nii on islamiliikumise valduses juba ka olulised piiripunktid riigi põhja- ja lääneosas Herati, Farah' ja Kunduzi provintsis.

Piiriületuspunktide oma valdusse saamine võimaldab Talibanil neis maksu koguda, ütles Afganistani kaubanduskoja juht Shafiqullah Attai.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: