Valitsus lihtsustab koolilaste karantiinireegleid

Klassiruum.
Klassiruum. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Valitsus kiitis heaks korralduse, millega lihtsustatakse kuni 18-aastastele ja õpilastele, kes saavad algava õppeaasta jooksul 19-aastaseks koroonahaige lähikontaktse karantiinikohustust.

Alates 1. septembrist ei pea üldharidus- või kutsekoolide vaktsineeritud õpilased jääma karantiini pärast lähikontakti koroonahaigega. Vaktsineerimata õpilased peavad karantiini vältimiseks end koolis testima.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna selgitas, et uuele kooliaastale minnakse vastu põhimõttel, et koju jäävad vaid haigestunud lapsed.

Uuendused haridusasutuste töökorralduses alates 1. septembrist:

* Täielikult vaktsineeritud haigustunnusteta töötajad ja õppijad ei pea COVID-19 haigega lähikontaktis olnuna karantiini jääma.

* 12- kuni 18-aastased või septembris algava õppeaasta jooksul 19-aastaseks saanud vaktsineerimata õpilased peavad haridusasutuses toimunud lähikontakti korral tegema esmalt kiirtesti ning mitte varem kui 72-tunnise vahega PCR-testi. Negatiivse testitulemuse korral ei pea karantiini  jääma. Testid tehakse lapsesõbralikul viisil ja üldjuhul koolikeskkonnas.

* Kui vanem või eestkostja või õpilane ise ei anna luba testimiseks, peab õpilane jääma tavapärases korras karantiini, sest puudub võimalus tema nakkusohutuse hindamiseks.

* Kui vaktsineerimata õpilane jääb lähikontaktseks väljaspool üldharidus- või kutsekooli, peab ta vanusest sõltumata jääma eneseisolatsiooni tavapärases korras.

* Mistahes haigustunnuste esinemisel tuleb kõigil, ka vaktsineeritutel jääda koju ning võtta ühendust oma perearstiga.

Haridus- ja teadusministeerium saadab lähipäevil kõikidele haridusasutustele juhised, kuidas korraldada õppetööd algaval kooliaastal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: