E-hääletamisel oli populaarseim valik Reformierakond

ID-kaart
ID-kaart Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kohalikel valimistel sai üle riigi enim e-hääli Reformierakond, kellele järgneva Keskerakonna e-häälte saak oli 20 000 hääle võrra väiksem. Raplamaal osutus e-hääletajate seas populaarseimaks erakonnaks e-hääletuse kriitiline EKRE.

Laupäeval enne e-hääletamise sulgemist oli e-hääletanud rekordilised 263 566 inimest, mida on enam kui viimastel kohalikel ja ka riigikogu valimistel.

Reformierakond kogus kohalike valimiste e-hääletusel 64 459 häält, millest üle poole saadi Harjumaalt. Reformierakond oli e-valijate seas Harjumaal, Pärnumaal, Saaremaal, Järvamaal, Tartumaal, Põlvamaal, Valgamaal ja Järvamaal kõige populaarsem erakond.

Keskerakond sai e-hääli kokku 42 748, neist samuti üle poole ehk 26 918 koguti Harjumaal. Lääne-, Ida-Viru- ja Jõgevamaal sai Keskerakond rohkem e-hääli kui konkureerivad erakonnad.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kogus üle riigi e-hääli 24 232, neist 9373 pärines Harjumaalt. EKRE kogus seejuures Raplamaal rohkem e-hääli kui teised erakonnad.

Isamaa kogus e-hääli kokku 25 804. Isamaa edestas e-valimistel teisi erakondi Lääne-Virumaal ja Viljandimaal.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond kogus üle riigi 17 293 e-häält, millest suurem osa tulid Harjumaalt. E-valijate seas oli erakond teistest populaarseim Võrumaal ja Hiiumaal.

Eesti 200 ega rohelised e-hääletajate seas üheski maakonnas teiste erakondade populaarsust ei ületanud. Eesti 200 kogus üle riigi 23 514 e-häält ning Eestimaa Rohelised kogusid 4050 e-häält.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: