Lavrov: Venemaal on vaja piiridel julgeolekugarantiisid

Venemaa välisminister Sergei Lavrov
Venemaa välisminister Sergei Lavrov Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/POOL

Venemaal on vaja pikaajalisi julgeolekugarantiisid, mis peataksid NATO laienemise itta, ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov oma USA ametivennale Antony Blinkenile.

Lavrov ütles Blinkenile, et Moskva tahab juriidiliselt siduvat lepet selle kohta, et Ukraina ei liitu NATO-ga, teatas Venemaa ametlikus avalduses.

Lavrov hoiatas Washingtoni "Ukraina tõmbamise eest Ühendriikide geopoliitilistesse mängudesse", seisis Moskva avalduses.

"See sunniks meid rakendama vastumeetmeid, et taastada sõjalist-strateegilist tasakaalu", ütles avalduse järgi Vene minister.

"Venemaal on vaja pikaajalisi julgeolekugarantiisid oma läänepiiridel", seisis Vene välisministeeriumi avalduses. 

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) istungil ütles Lavrov: "Aeg on muuta õiged sõnad pikaajalisteks, juriidiliselt siduvateks julgeolekugarantiideks". 

"Venemaa kavatseb esitada konkreetsed ettepanekud lähitulevikus ning eeldab, et Lääs võtab neid tõsiselt," lisas Lavrov. 

Kiiev ja lääneriigid on väljendanud alates eelmisest kuust muret Vene sõdurite kohalolu suurenemise pärast Ukraina piiride lähistel, milles nähakse plaani tungida talvel Ukrainasse. 

USA president Joe Biden ja Vene president Vladimir Putin arutavad tõenäoliselt varsti eskaleeruvat konflikti Ukrainas, ütles neljapäeval Blinken.

"Tõenäoliselt räägivad presidendid otse lähitulevikus," ütles Blinken ajakirjanikele Stockholmis.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: