"Aktuaalne kaamera" käis Ida-Ukrainas rindejoonel

Foto: ERR

Olukord Donbassis teravneb ja Ukraina sõjavägi kannab kaotusi iga nädal. "Aktuaalse kaamera" korrespondent Anton Aleksejev ja operaator Kristjan Svirgsden käisid neljapäeval Ukraina sõjaväe 93. brigaadi positsioonidel, kus kolmapäeva õhtul hukkus üks Ukraina sõdur.

Kaevikud Donbassis tunduvad lõpmatutena ja isegi rahulikena, kuigi sõda käib juba kaheksandat aastat. Surm on seal igal pool. Kolmapäeva õhtul sai Novotroitskoje külas surma 20-aastane Ukraina sõjaväelane Valeri Gevorkin.

"Separatistid avasid tule. Me otsustasime nad maha suruda ja anda neile väikese vastulöögi, et nad lõpetaksid. Siis sai mees haavata. Hakkasime teda evakueerima, aga ta oli juba 200," rääkis Ukraina sõjaväelane hüüdnimega Madrus.

200 tähendab sõjaväelaste keeles hukkunut, 300 tähendab haavatut. Hukkunud Valeri Gerovkin oli 19-aastase Madruse sõber ja päästis ta elu isegi pärast surma.

"Kui ma haarasin ta kaenlasse ja hakkasin koos temaga ära roomama, tuli teine lask ja ta sai uuesti pihta. Nii et ta kaitses oma kehaga mind," rääkis Madrus.

Vastase positsioonideni on Novotroitskojest 600 meetrit, kuid vaadata neid ei saa. Ukraina sõduri surm näitas, et nüüd töötavad seal vaenlase snaiprid.

"Ma olin poiste kõrval, kui mu kamraad tapeti. Ma pidin teda kaitsma, aga ma ei jõudnud oma positsioonile. Ütlesin: "Oodake, ärge tulistage!" Tema aga läks varem välja. Ma ei jõudnud positsioonile, nägin vaid sähvatust silmade ees. Madrus hüüdis mind, ma vastasin: "Olen elus, poisid, kõik on korras!" Tema hüüdis Valerat, vastuseks on vaikus. Ma jooksin sinna, Valera oli 200," kirjeldas sõjaväelane, kelle hüüdnimi Coca.

Äsja oli aga seal päris rahulik olukord. "Vastaspool palus vaherahu. Nad tulistasid, me tulistasime vastu ja siis nad taotlesid vaherahu. Ja nüüd juhtus see. Ilmselt vaherahu jooksul tulid neile appi snaiprid ja tegid oma tööd," ütles Coca.

Selle aasta aprillist alates on 93. brigaad kaotanud viis meest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: