Läänemets: olime Ossinovski lahkumisega arvestanud

Lauri Läänemets, Jevgeni Ossinovski ja Riina Sikkut riigikogus.
Lauri Läänemets, Jevgeni Ossinovski ja Riina Sikkut riigikogus. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Sotsiaaldemokraatide esimees Lauri Läänemets ütles, et erakond oli Jevgeni Ossinovski lahkumisega riigikogust arvestanud. Läänemetsa sõnul Ossinovski kurssi poliitikast lahkumisele võtnud ei ole ja sotsidel on ootus, et Ossinovski kandideerib ka riigikogu valimistel.

"Sellega tuli arvestada, jah. Need kokkulepped ja otsused tehti ju mõnevõrra varem, kui minust erakonna esimees sai, nüüd nad jupikaupa on teostunud," ütles Läänemets ERR-ile.

"Mina ootaks tegelikult, et asemele tuleks inimene, kellele sotsiaaldemokraatide valijad on andnud mandaadi. Kahjuks Kovalenko enam sotsiaaldemokraatide vaateid esindada ei taha," kommenteeris Läänemets.

Läänemetsa sõnul informeeris Ossinovski teda oma otsusest riigikogust lahkuda ning mingiks ninanipsuks seda erakonna esimehe valimistel Läänemetsa vastu kandideerinud Riina Sikkutit toetanud Ossinovski poolt pidada ei saa.

Läänemetsa sõnul ei ole põhjust selles kahelda, et Ossinovski ka eelseisvatel riigikogu valimistel kandideerib. Samas ei ole Ossinovski seda ka otse kinnitanud.

"Loomulikult me kõik oleme sellega arvestanud, Jevgeni Ossinovski on sellega arvestanud, et riigikogu valimistel ta kandideerib. Mul pole põhjust selles kahelda," ütles Läänemets.

Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski esitas kolmapäeval avalduse riigikogust lahkumiseks ja jätkab tööd Tallinna volikogu esimehena. Ossinovski asemel asub riigikogus tööle varem Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuulunud ning sealt hiljem välja astunud Anastassia Kovalenko, kes teatas, et toetab parlamendis Keskerakonna fraktsiooni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: