Kallas: see valitsus Vene kodanike hääleõigust KOV-valimistel ei võta

{{1663843560000 | amCalendar}}
Valitsuse pressikonverents
Valitsuse pressikonverents Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles, et praeguses valitsuskoalitsioonis ei ole kokkulepet, et minna edasi plaaniga võtta Eestis elavatelt Vene ja Valgevene kodanikelt hääleõigus kohalike omavalitsuste volikogude valimistel.

"Nii nagu ma olen öelnud varasemalt, siis selles valitsuses, selles koalitsioonis meil selle osas kokkulepet ei ole. Ja selle parlamendi koosseisu ajal, selles koalitsioonis me ei lähe selle otsusega kuidagi edasi. Parlament muidugi menetleb neid teemasid ja kindlasti valimistel see teema ka tuleb," ütles Kallas valitsuse pressikonverentsil.

"Üks asi on tõesti see, et me oleme sõjas, seetõttu olukord on muutunud. Aga teine, mida me peame vaatama, on see, et kellelegi millegi mitteandmine on üks otsus, millegi äravõtmine on hoopis teine otsus ja hoopis teise kaaluga," lisas Kallas.

Vastav Isamaa algatatud eelnõu läbis kolmapäeval riigikogus esimese lugemise.

Seeder: eelnõu vastuvõtmiseks on hääled koos

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles ERR-ile, et Kaja Kallas eksib, kui ütleb, et selle teemaga praeguse parlamendikoosseisu ajal edasi ei minda.

"Isamaa läheb kindlasti selle teemaga edasi. Reformierakond annab valimisõiguse küsimuses väga vastakaid signaale. Alles eile, Isamaa algatatud seadusemuudatuse menetlemisel, ütles reformierakondlane Kivimägi, et Reformierakond on valmis arutama põhiseaduse muutmist. Lisaks toetasid reformierakondlased koos EKRE-ga Isamaa algatatud seadusemuudatuse esimese lugemise lõpetamist," rääkis Seeder.

"Mida see siis tähendab? Kas Reformierakonnas on kaks leeri, millest üks ei mõista muutunud julgeolekuolukorda? See, et sotsiaaldemokraadid Isamaa algatatud seadusemuudatust ei toeta, ei tähenda, et seda hädavajalikku muudatust ei saaks teha. Kui me aprillis enda algatusega välja tulime, ei olnud sellel riigikogu enamuse toetust. Eilne hääletus näitas, et see enamus on nüüd olemas. Mentaalne muutus on toimunud ja nüüd saame vajadusel algatada ka põhiseaduse vastava muudatuse, lootes, et Isamaa ettepanekut toetavad jätkuvalt Reformierakond ja EKRE," lisas Seeder.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: