Berliin vallandas võimalike Vene-sidemete tõttu küberjulgeoleku juhi

Arne Schönbohm
Arne Schönbohm Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Jürgen Heinrich

Saksamaa siseminister Nancy Faeser vallandas föderaalse küberkaitseameti BSI juhi Arne Schönbohmi, kuna tal võisid olla kontaktid Venemaa julgeolekuorganitega.

Saksa meedia teatel võisid Schönbohmil olla sellised kontaktid Saksamaa küberjulgeoleku nõukogu kaudu, vahendas Euronews

Nõukogu asub Berliinis ja selle eesmärk on konsulteerida firmade ja valitsusasutustega ning toetada nende tegevust küberkuritegevuse vastu. Schönbohm on selle organisatsiooni asutaja. Organisatsiooni liige on ka Saksa firma, mis on Venemaa küberfirma tütarfirma. Selle Venemaa firma asutas endine KGB töötaja.

"Schönbohmi vastu esitatud süüdistused kahjustasid jäädavalt avalikkuse usaldust Saksamaa kõige olulisema küberjulgeolekuasutuse juhtkonna neutraalsuse ja erapooletuse vastu," teatas siseministeerium. 

Saksamaal kasvab hirm, et Venemaa võib rünnata riigi jaoks kriitilist taristut, selle eest on viimasel ajal hoiatanud ka BSI. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: DPA/Euronews

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: