Norstati reitingud: Keskerakonna toetus on tõusnud

Keskerakond
Keskerakond Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

EKRE toetus on viimasel nädalal langenud ja Reformierakonna oma veidi tõusnud, samuti on tõusu teinud Keskerakonna toetus, selgus MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,2 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 26,1 protsenti ja Keskerakonda 15,3 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakonna toetus on viimase nädalaga tõusnud 0,3 protsendipunkti võrra. EKRE toetus võrreldes eelmise nädalaga langenud ühe protsendipunkti võrra. Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus on tõusnud 1,2 protsendipunkti võrra, mis teeb Keskerakonnast viimase nädala suurima tõusja.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (8,7 protsenti), Isamaa (7,2 protsenti) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,5 protsenti). Esikolmikule järgnevate erakondade toetuses pole viimastel nädalatel suuri muutusi toimunud. Eestimaa Rohelisi toetas viimasel nädalal 0,9 protsenti küsitletutest. Parempoolsed on kogunud 0,9-protsendise toetuse.

Reitingud Autor/allikas: Ühiskonnauuringute Instituut/Norstat

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: