VKG müüs Kohtla-Järve ja Jõhvi soojusvõrgu Soome firmale

VKG peahoone.
VKG peahoone. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Viru Keemia Grupp müüs Kohtla-Järve ja Jõhvi piirkonda kaugküttega varustava tütarettevõtte VKG Soojus Soome juurtega firmale Gren, kes varem oli tuntud kui Fortum, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Tehinguga sai Gren endale 164 kilomeetri pikkuse kaugküttevõrgu, mida mööda jõuab soojus Kohtla-Järve, Ahtme, Sompa ja Jõhvi piirkonna elanike ning äride ja asutusteni, teatas ajaleht.. Lisaks sai Gren ka 2011. aastal Ahtmes valminud tipu- ja reservkatlamaja, mis kasutab soojuse tootmiseks gaasi, kuid mille käivitamiseks tekib vajadus harva.

Põhilist osa soojusenergiast toodavad endiselt VKG Energia Kohtla-Järvel asuvad kaks elektrijaama, mis kasutavad kütusena peamiselt põlevkiviõli tootmisel eralduvat uttegaasi.

Gren Grupi turundusjuht Karita Kivi ütles, et tarbijatele ei muutu omanikuvahetusega midagi. Senised lepingud kehtivad varasematel tingimustel edasi.

Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Ahti Asmann põhjendas soojusvõrguettevõtte müüki sellega, et keemiatööstusettevõttena on VKG suunatud eelkõige tööstuse arendamisele Ida-Virumaal.

Gren Grupp osutab kaugkütteteenuseid Tartus ja Pärnus, kus on rajatud ka biokütuseid kasutavad koostootmisjaamad.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: