Armeenlased põgenevad Mägi-Karabahhist

{{1695655860000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Tuhanded armeenlased on asunud Mägi-Karabahhist lahkuma pärast seda, kui Aserbaidžaani relvajõud separatistlikku piirkonda eelmisel nädalal ründasid ja selle alistuma sundisid. Esmaspäeval lahkuvatest inimestest ummistatud kütusehoidlas toimunud plahvatuses võib esialgsete teadete kohaselt olla palju ohvreid.

Tuhanded inimesed pakivad oma asju, ummistavad teid ja seisavad sõidukitega tanklates järjekordades, et minna Mägi-Karabahhist Armeeniasse. Karabahhi liidrid ütlesid Reutersile, et ei näe end elamas Aserbaidžaani riigis ja et inimesed lahkuvad kartes tagakiusamist ja etnilist puhastust.

Mägi-Karabahhi piirkonna pealinnas Stepanakerdis lähevad inimesed bussidele või püüavad oma maise vara seast valikut teha, mida autosse või selle katusele mahutada. Paljud piirkonnad näivad juba üsna tühjad ja mahajäetud.

Mägi-Karabahhis elab ligikaudu 120 000 armeenlast, Armeenia võimud on öelnud, et valmistuvad 40 000 pere saabumiseks.

"Viimased päevad me vaevalt jäime ellu, see oli hirmus. Pommitamine käis igal pool," ütles Mägi-Karabahhi elanik Petja Grigorjan.

"Kõik me nutsime ja tahan ka praegu nutta, sest ma jätsin kõik maha. Ma ei suuda," rääkis Mägi-Karabahhi elanik, kolme lapse ema Srbhui.

"Ei, ei, ei. Mitte keegi ei lähe sinna tagasi. Sellega on nüüd kõik. Karabahhi teema on läbi," lisas Anna Agopjan.

Armeenlaste tee viib edasi läbi Aserbaidžaani Latšini koridori Armeeniasse. Piirilähedasest Gorise linnast on saanud põgenike keskus.

Armeenia valitsus teatas esmaspäeva pärastlõunal, et Mägi-Karabahhist on riiki sisenenud ligi 7000 inimest. Meedia edastas pilte ülekoormatud teedest Mägi-Karabahhias.

Stepanakerti kütusehoidlas toimunud plahvatuses on palju hukkunuid

Mägi-Karabahhi pealinna Stepanakerti ja Askerani maantee lähedal asuvas kütusehoidlas toimus esmaspäeval tugev plahvatus, milles võis hukkuda ja viga saada kümneid inimesi, teatas tunnustamata Mägi-Karabahhi Vabariigi siseministeerium.

"Stepanakerti-Askerani maantee lähedal asuvas kütusehoidlas toimus tugev plahvatus. Hetkel töötavad pääste- ja meditsiinimeeskonnad. On inimohvreid ja haavatuid. Paljud ohvrid viidi meditsiiniasutustesse," seisab siseministeeriumi teates.

Kohaliku meedia teatel võib hukkunuid ja vigastatuid olla üle 200.

Levinud videokaadritest on näha, et plahvatuse hetkel seisis hoidla juures järjekorras suur hulk autosid.

Kohalikud elanikud lahkuvad Mägi-Karabahhist. Viimastel andmetel on Armeeniasse saabunud 6650 riigisiseselt ümberasustatud isikut.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: