Soomlased leidsid mere põhjast gaasitoru lõhkunud ankru

{{1698157380000 | amCalendar}}
Foto: Soome keskkriminaalpolitsei

Soome keskkriminaalpolitsei teatas teisipäeval, et tõstis sama päeva hommikul mere põhjast üles raske eseme, mis osutus ankruks ning mis suure tõenäosusega kahjustas Soome ja Eestit ühendavat gaasitoru.

Soome keskkriminaalpolitsei (KRP) teatas eelmisel reedel, et leidis merest raske eseme, mis võis kahjustada Soomet ja Eestit ühendavat gaasitoru. Teisipäeval merest välja tõstetud ese osutus ankruks. Ankur kaalub umbes kuus tonni ning sellel puudub üks haru.

Mere all tehtud pildid näitavad, et lääne poolt on rasket eset mööda merepõhja veetud, silmaga nähtav lohistamisjälg mere põhjas jätkub ka ida pool lõhutud Balticconnectori gaasitoru ja seda mitmeid kilomeetreid, teatas KRP.

Soome piirivalve tehtud piltidelt on ka näha, et gaasitoru betoonist kaitsekoorik ja terasest kaitsepind on puruks tõmmatud.

KRP teatel on uuringud viinud Hongkongi lipu all seilava konteinerlaeva Newnew Polar Bearini ning Soome politsei üritas nendega ühendust võtta, kuid kuivõrd Soome majandusvetes pole võimalik mingeid sundmeetmeid aluse vastu kasutada, siis pole üritused vilja kandnud.

Torujuhtme kahjustused

KRP teatas, et jätkab asja uurimist.  Kahju tegemise tahtlikkus pole veel tõendatud. Politsei teatas, et Vene laev pole enam uurimise põhifookuses. 

Soome rahvusringhääling Yle jagas 22. oktoobril tehtud fotot, mis näitab, et Hongkongi lipu all seilava konteinerlaeva Newnew Polar Bear vasakul küljel on ankur puudu. Sama laev sõitis ööl vastu 8. oktoobrit üle veealuse gaasitoru ning jäi vahetult enne selle ületamist hetkeks seisma.

Torujuhtme kahjustused

Toimetaja: Marko Tooming, Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: