X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Turu-uuringud: Isamaa jätkab liidrina, EKRE langes kolmandaks

Martin Helme ja Urmas Reinsalu
Martin Helme ja Urmas Reinsalu Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Sarnaselt novembriga oli ka detsembris Turu-uuringute AS-i küsitluses kõige populaarsem erakond Isamaa, kuid EKRE jäi 16 protsendi suuruse toetusega alla Reformierakonnale ja langes kolmandaks.

Detsembris oli kõige kõrgema toetusega erakond Isamaa, mida toetas 26 protsenti vähemalt 18-aastastest valimiseelistust omavatest Eesti kodanikest.

Toetusnäitajate alusel moodustatud pingereas vahetasid kohad EKRE ja Reformierakond. Kui novembris oli EKRE toetus kõrgem, siis detsembris langes EKRE toetus Reformierakonna omast madalamaks.

EKRE-t toetas detsembris 16 protsenti (novembris 20 protsenti) ja Reformierakonda 18 protsenti (sama novembris). 

Võrreldes novembriga on toetust suurendanud Sotsiaaldemokraatlik Erakond - neid toetas aasta viimasel kuul 13 protsenti (novembris 10 protsenti).

Ülejäänud erakondade toetusnäitajad võrreldes novembriga oluliselt muutunud pole – Keskerakonda toetas detsembris 12 protsenti, Eesti 200 kuus protsenti, Parempoolseid neli protsenti, erakonda KOOS kaks protsenti, Rohelisi üks protsent.

Kokkuvõttes on koalitsioonierakondade toetus võrreldes novembriga kasvanud 33 protsendilt 37 protsendile, opositsioonierakondade toetus aga vähenenud 57 protsendilt 54 protsendile. Parlamendiväliste erakondade toetus oli nii novembris kui ka detsembris seitse protsenti.

Detsembrikuine küsitlus toimus 30. novembrist 6. detsembrini. Üle-eestiliselt küsitleti 871 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku. Ankeetidest 50 protsenti koguti telefoni- ja 50 protsenti veebiküsitlusega. Erakondade toetusnäitajate arvutamisel on aluseks võetud valimiseelistust omavad vastajad.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: