X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes aastaga 3,3 protsenti

Foto: Olev Kenk/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis koduturule ja ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, langes võrreldes eelmise aasta novembriga 3,3 protsenti.

Statistikaameti andmetel langes indeks novembris võrreldes oktoobriga 0,1 protsenti.

Võrreldes 2022. aasta novembriga mõjutas indeksit enim hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete ning paberi tootmises. Vastupidist mõju avaldas elektriseadmete, tööstusmasinate ja -seadmete ning elektroonikaseadmete tootmise hinnatõus.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit oktoobriga võrreldes eelkõige hinnalangus kütteõlide, puittoodete ning tööstusmasinate ja -seadmete tootmises. "Samuti mõjutas indeksit elektrienergia, plasttoodete ja elektroonikaseadmete tootmise hinnatõus," lisas Šokman.

Toöstustoodangu tootjahinnaindeks, ekspordi - ja impordihinnaindeks Autor/allikas: Statistikaamet

Ekspordihinnaindeks langes novembris võrreldes oktoobriga 1,2 protsenti. Kõige rohkem langesid naftasaaduste, kemikaalide ja keemiatoodete ning põllumajandussaaduste hinnad. Kõige rohkem tõusid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ning rõivastel.

Võrreldes 2022. aasta novembriga langes ekspordihinnaindeks 3,5 protsenti.

Impordihinnaindeks langes novembris võrreldes oktoobriga 0,7 protsenti. Enim langesid naftasaaduste, kemikaalide ja keemiatoodete ning tekstiili ja rõivaste hinnad. Enim tõusid elektrienergia, mootorsõidukite ning paberi ja pabertoodete hinnad.

Võrreldes 2022. aasta novembriga langes impordihinnaindeks 3,5 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: