X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

EPL: Parmas kandideerib oma ametiajal juba teist korda uuele tööle

Andres Parmas
Andres Parmas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigi peaprokurör Andres Parmas kandideerib oma ametiaja jooksul juba teist korda uuele töökohale, soovides nüüd saada Tallinna ringkonnakohtu esimeheks, teatas Eesti Päevaleht (EPL) esmaspäeval. Eelmise aasta lõpus ebaõnnestus Parmase katse saada Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) kohtunikuks.

Eesti Päevaleht kirjutas, et Parmas kandideerib koos kahe teise juristiga tänavu mais vabanevale Tallinna ringkonnakohtu esimehe kohale, mida seni täitis Villem Lapimaa.

"Jah, see vastab tõele. /---/ Prokuratuur on mulle omaks saanud ja lahkuda on raske. Samas on minu aeg prokuratuuris ametikoha tähtajalisuse tõttu nii ehk naa lõppemas ja see paneb tahes tahtmata tulevikule mõtlema," rääkis Parmas lehele.

Peaprokuröri kandideerimist kinnitas ka justiitsminister Kalle Laanet, kes lisas, et Parmas on "kindlasti tugev jurist".

EPL märkis, et Parmase ametiaeg algas 2020. aasta 3. veebruaril, mis tähendab, et tema viieaastane ametiaeg peaks kestma veel ühe aasta.

Parmas selgitas, et ICC-sse kandideeris ta seetõttu, et sel ajal lihtsalt toimus uute kohtunike valimise konkurss ning teada on, et rahvusvaheline õigus on teda alati huvitanud. Tallinna ringkonnakohtu kohtunikuks kandideerimise suhtes meenutas ta lehele, et on ka varasemalt öelnud, et soovib pärast peaprokuröri tööd jätkata kohtunikuna.

Samas toob EPL välja, et kuluaarides on juba pikemat aega räägitud sellest, et poliitikud on avaldanud Parmasele survet praegusest ametist lahkumiseks, tuues põhjenduseks prokuratuuri töö lonkamise. Parmas ega Laanet seda väidet ei kommenteerinud.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: