Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kiisler süüdistab MTÜ-d Eesti Metsa Abiks tüli õhutamises

RMK müüks uuele tehasele kuni poole oma paberipuidust.
RMK müüks uuele tehasele kuni poole oma paberipuidust. Autor/allikas: Arne Ader (www.loodusemees.ee)

Keskkonnaminister Siim Kiisler ütles, et mittetulundusühing Eesti Metsa Abiks (EMA) käitub ettevõtte Est-For Invest kavandatava tselluloositehase vastu üha uusi absurdseid kohtukaebusi esitades nii, et sellest ei ole metsale vähimatki abi.

Kiisleri sõnul tuleks arutellu tulevase tehase üle kaasata lai avalikkus, aga EMA tahab kogu arutelu muuta juriidiliseks kohtuvaidluseks, kus avalikkus ei saa sõna sekka öelda, sest kohtus arutavad asja juristid, mitte rahvas.

„Ükski normaalne inimene ei jookse esimese asjana kohtusse, kui ta tahab avalikku arutelu ja probleemidele mõistlikku lahendust leida. EMA tegelik eesmärk on Eesti ettevõtjate vastu vaenu õhutada ja asja sisulist arutelu kohtu kaudu takistada," lausus minister.

"Selline käitumine võib olla kasulik ainult advokaatidele, aga keskkonnale ja Eestile tervikuna ei tõuse sellest mingit tulu, pigem vastupidi," lisas ta.

Kiisler avaldas oma kriitilise kommentaari pärast seda, kui EMA esitas kohtule uue kaebuse puidutehase rajamisega seotud haldusaktide tühistamiseks.

Tallinna halduskohus jättis tänavu septembris EMA esimese kaebuse läbi vaatamata, kuna leidis, et mittetulundusühingul puudub selles asjas üldse kaebeõigus. Nüüd esitas EMA halduskohtu määruse peale kaebuse ringkonnakohtule.

Kiisler süüdistab ühingut, et see tahab probleemide sisulise arutamise uputada lõputult venivasse kohtuvaidlusse, selle asemel, et keskkonnaspetsialistide ja ettevõtjatega üheskoos asja sisuliselt arutada. Nii õhutatakse kohtukaebustega tüli ja vaenu, lausus ta.

Keskkonnaminister lisas, et praegu pole tulevasele tehasele isegi veel asukohta valima hakatud. Samuti pole midagi teada tehase keskkonnamõju kohta, kuna keskkonnamõju hinnangut alles hakatakse koostama.

„EMA tüütab kohut mõttetute kaebustega, millel pole vähimatki alust, sest tehase sobivuse üle otsustamiseks pole praegu veel olemas peaaegu mingeid andmeid,“ sõnas Kiisler.

Tema sõnul meenutab EMA tegevus oma absurdsuse poolest väga nende eelmist aktsiooni, kus valesid levitades õhutati inimesi elama nädalate kaupa telkides ühe täiesti tavalise hõbepaju all.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: