Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartlased ootavad linnalt tselluloositehase eriplaneeringusse sekkumist

Tartu ülikooli ja maaülikooli doktorandid nõuavad Tartu linnavalitsuselt sekkumist linna lähedale kavandatava tselluloositehase eriplaneeringu koostamisse. Nad annavad neljapäeval vastava pöördumise sadade allkirjadega ka linnavalitsusele, mis korraldab seisukoha võtmiseks erakorralise volikogu istungi.

Pöördumise algatajad nõuavad, et Tartu linn taotleks valitsuse algatatud eriplaneeringu tagasivõtmist ja nõuaks kogu puidurafineerimistehase rajamise protsessi taasalustamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Võib-olla algselt selle eriplaneeringu algatajad mõtlesid, et kas see linna sekkumine üldse toimub või pole see vajalikki. Praegu selgub, et seda pole toimunud ja see on vajalik. Ma arvan, et eriplaneeringut niisugusel kujul teha ei saa. Saab teha sellise, kus Tartu linn on väga oluline osaline. Ja kui ikkagi vaekausil on ühel pool Tartu linn ja teisel pool tselluloositehas, siis suurem riiklik huvi peaks küll olema Tartu linn. See peaks olema küll kõigile selge," selgitas pöördumise algataja Asko Lõhmus.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul on linn tselluloositehase rajamise protsessis pidevalt kaasa rääkinud, kuid infot eriplaneeringu kohta on seni jäänud väheks.

"Linn ei ole olnud kindlasti passiivne. Linnavalitsus on olnud sellel teemal nii rahandusministeeriumi kui ka teadlastega pidevas kirjavahetuses. Ei saa olla rahul sellise vastusega, et vaadake oma küsimustele vastuseid ministeeriumi koduleheküljelt internetist, mis loomulikult teeb ka linnavalitsuse seisukoha kriitiliseks," rääkis Klaas.

Neljapäeval teeb linnavalitsus ettepaneku kokku kutsuda erakorraline volikogu istung märtsi alguseks.

"Päevakorras on ainult üks küsimus - võimaliku tselluloositehase küsimus ja see on see koht, kus Tartu volikogu peab ja saab sõnastama oma seisukoha," ütles Klaas.

"Peaks ikkagi hästi läbi mõtlema, et mis see Tartu linn siis Eesti riigile tähendab. Kas Tartu linn kui ülikoolilinn või Tartu linn kui tselluloosilinn. Et Tartu on meie Eesti jaoks sama, mis Cambridge või Oxford Ühendkuningriikide jaoks ja tselluloosilinn Tartu kõlab täpselt sama halvasti kui tselluloosilinn Cambridge," kommenteeris pöördumise algataja Virve Sõber.

Kolmapäeva õhtuks oli pöördumisele kogunenud umbes tuhande tartlase allkirjad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: