Moldova kuulutas Vene asepeaministri Rogozini soovimatuks isikuks

Venemaa asepeaminister Dmitri Rogozin.
Venemaa asepeaminister Dmitri Rogozin. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Moldova kuulutas Vene asepeaministri Dmitri Rogozini soovimatuks isikuks ehk persona non grataks.

Välisministeeriumi teatel on Vene asepeaministril keelatud Moldovasse tulla või seda läbida.

"Vene suursaadik Chișinăus Farit Muhametšin kutsuti seoses asepeaminister Dmitri Rogozini viimatiste avalike ülesastumistega välisministeeriumi. Saadiku tähelepanu juhiti Rogozini teleusutlusele kanalis Rossija 24, milles ta solvas mitu korda Moldovat ja selle kodanikke. Asepeaminister solvas ka riigi valitsust," märgitakse dokumendis, milles neid avaldusi nimetatakse mustavateks ja valelikeks.

Ministeerium avaldas kahetsust, et need pole kaugeltki esimesed taolised avaldused, "mida ei saa hinnata muud moodi kui jämeda sekkumisena meie riigi siseasjadesse".

"Neid asjaolusid arvestades teatati saadik Muhametšinile, et Moldova valitsus otsustas asepeaminister Rogozini tunnistada Moldovas soovimatuks isikuks ja keelata tal Moldovasse tulla või seda läbida. Märgime, et otsus langetati kõiki institutsionaalseid protseduure järgides ja vastavalt diplomaatilistele normidele," seisis teates.

Rogozin pidi 28. juulil tulema Kremli-meelse presidendi Igor Dodoni kutsel visiidile ning osalema Transnistrias mitmesugustel üritustel ning Dodoni ja Transnistria presidendi Vadim Krasnoselski kohtumisel.

Rumeenia keelas Euroopa Liidu sanktsioonide alusel Rogozinit vedanud reisilennukil oma õhuruumi siseneda ja see pidi maanduma Minskis, kus Rogozin maha läks ja Moskvasse naasis. Moldova ja Transnistria presidendi kohtumine jäi ära.

Rogozin nimetas kõike oligarh Vlad Plahotniuci salasepitsusteks.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: