Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jahimehi ootab ees õigus kasutada helisummutiga tulirelva

Jahimees püssiga.
Jahimees püssiga. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti jahimehed võivad alates selle aasta suvest saada õiguse kasutada tulirelvade helisummuteid.

"Ehkki need muudatused on alles eelnõu tasemel ja ees ootab teine lugemine, on tegemist jahimeestele väga heade uudistega,“ selgitas Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) tegevjuht Tõnis Korts.

"Helisummuti kasutamine vähendab üldist mürareostust asulate piirkonnas ja hoiab ära nii jahimeeste kui ka jahikoerte kuulmiskahjustuse tekke," ütles Korts ESJ pressiteate vahendusel.

Helisummutite kasutuselevõttu toetasid EJSi volinikud juba 2009. aastal toimunud üldkoosolekul. Lisaks on summuti kasutamist korduvalt toetanud seltsi juhatus.

Riigikogu õiguskomisjon sel nädalal läbi relvaseaduse muutmiseks esitatud ettepanekud ja otsustas üksmeelselt saata eelnõu teisele lugemisele. Komisjon toetas summutite kasutamist jahipidamisel, lasketiirus ja laskepaigas. Lasersihikute ja gaasirelvade lubamises osas kokkulepet ei saavutatud.

"Kaalusime argumente jahimeestele summutite kasutamise lubamiseks ja leidsime, et see on põhjendatud," ütles komisjoni esimees Jaanus Karilaid. Ta lisas, et lisaks müra vähendamisele on summuti vajalik, kui korraga on vaja lasta rohkem kui ühte looma.

Jahimeeste esindajad märkisid, et näiteks seakatku ohjeldamiseks karjale jahti pidades saab teha vaid ühe ilma summutita lasu ja seejärel jookseb kari laiali, samas kui summutiga oleks võimalik rohkem loomi küttida.

Kehtiva õiguse järgi on helisummutit lubatud kasutad ümbruskonna mürataseme vähendamiseks üksnes sportrelval laskeharjutuste tegemisel lasketiirus.

Valitsuse algatatud relvaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõuga tehtavad muudatused puudutavad eelkõige erinevate lubade menetlust ja laskekõlbmatute relvade regulatsiooni, muuhulgas aga ka jahiseadust.

Õiguskomisjoni praeguse hinnangu kohaselt jõustub eelnõu eeldatavasti eeloleval suvel, eelnevalt peab sinna viidud muudatustega nõustuma ka riigikogu täiskogu.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: