Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vare: Läti panganduses toimuv lööb ka Eestit

Ilmārs Rimšēvičs, paremal, koos advokaadiga kinnipidamisasutusest lahkumas.
Ilmārs Rimšēvičs, paremal, koos advokaadiga kinnipidamisasutusest lahkumas. Autor/allikas: Läti rahvusringhääling

Ettevõtja Raivo Vare ütles ERR-i saates "Otse uudistemajast", et Läti panganduses toimuv skandaal mõjutab ka Eestit ja seda saab ka rahas mõõta ära jäänud majanduslike tehingute näol.

Vare ütles, et Läti panganduses toimuv lööb ka Eestit, sest Lääne investorid käsitlevad Balti riike ühe regioonina. Seega võivad võimalikud investorid arvata, et see, mis juhtus Lätis, võib vabalt juhtuda ka Eestis. "See negatiivne imagoloogia, mis sealt tekib lööb meid igal juhul," ütles Vare.

"See tekitab kahtlusi usaldusväärsuses. Hind on siin küljes ära jäänud majanduslike tehingute näol," lisas ta.

Läti kaitseministeerium ütles teisipäeval, et arvestades viimastel päevadel Läti pangandussektoris toimunud sündmusi ja keskpanga juhi Ilmārs Rimšēvičse kinnipidamist, siis on suur tõenäosus, et Lätile sooritatakse välist teaberünnakut.

Vare sõnul ei saa seda välistada. "See on ju hämara võitu maailm kus on raske tuua tõendeid. On tunda, et siin on eriteneistuste käsi mängis. Olgu see infooperatsioon või midagi muud," ütles ta.

Siseministeeriumi asekantsler Erkki Koort ütles ERR-i raadiouudistele, et tal on olemasoleva info põhjal väga raske mingit põhjapanevat hinnangut anda. "Tavapärane on see, et korruptsioonijuhtumeid kasutatakse ära. Eesti kaitsepolitsei on korduvalt selle eest hoiatanud, et välisriigid korruptiivseid sidemeid kasutavad manipulatsioonina," lausus Koort.

"Kas Läti vastu käib just otseselt inforünnak. See ongi küsimus pigem Läti ametiisikutele, aga tundub sedamoodi, et juhtum, mis tuli avalikuks on lihtsalt kasutatud ära kellegi poolt edasi arendamisel. Kas nüüd selleks, et midagi varjata, seda on väga raske öelda," kommenteeris Koort.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: