X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hololei: Rail Balticu osas tuleb kevadel kokkuleppele jõuda

Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei sõnul oleks hea, Eesti, Läti ja Leedu jõuaks Rail Balticu osas veel sel kevadel kokkuleppele.

"Kõigepealt on oluline see, et pandaks väga selgelt paika, millised on ühisettevõtte täpsed ülesanded ja kohustused ja mis jääb liikmesriikide pädevusse. Ja meie kogemus Euroopa Komisjonis on näidanud, et edukalt läbi viia piiriüleseid taristuprojekte, siis tugev ühisettevõte on selle kõige paremaks garandiks," rääkis Hololei "Aktuaalsele kaamerale."

Praegusel hetkel on tema sõnul oluline, et see kokkulepe leitakse. "Täna oleme olukorras, kus 678 miljonit on Balti riikidele juba antud. Ja täiendav 110 miljonit ootab just nimelt selle taga, et lepitaks väga selgelt kokku need raamid liikmesriikide ja ühisettevõtte vahel."

Kõige parem oleks Hololei sõnutsi, et kokkulepe leitakse aprillis, kui toimub suur Rail Balticu foorum. "Selleks ajaks peaks olema paigas meetmed, kuidas selle projekti rakendamist kiirendada. Et kõik vajalikud tööd oleks tehtud."

Hololei selgitas, et Euroopa ühendamise rahastamise üks uusi põhimõtteid on: " Kasutage raha ära ja kui kasuta, siis kaotate selle."

Eestil ja teistel Balti riikidel on Hololei sõnul väga hea maine Euroopa Liidu toetuste kasutamisel. "On oluline, et see maine säiliks ka tulevikus."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: