Lõuna-Korea delegatsioon jõudis Pyongyangi

Foto: SIPA/Scanpix

Lõuna-Korea delegatsioon saabus esmaspäeval Pyongyangi ajaloolisele kohtumisele Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga.

Viimase kümnendi kõige kõrgetasemelisem Lõuna-Korea delegatsioon maandus Pyongyangi Sunani lennuväljal, ütles Lõuna-Korea presidendi kõneisik Kim Eui-kyeom.

Presidendi Moon Jae-ini esindaja sõnul sööb kümneliikmeline delegatsioon Kimiga parasjagu õhtust.

Enne Pyongyangi sõitmist ütles Lõuna-Korea riikliku julgeoleku nõunik Chung Eui-yong: "Me kavatseme põhjalikult arutada viise, kuidas jätkata mitte ainult Koreade vahelist dialoogi, vaid ka dialoogi Põhja-Korea ja rahvusvahelise kogukonna, kaasa arvatud USA vahel."

"Edastame president Mooni kindla soovi viia Korea poolsaarelt ära tuumarelvad ning luua siiras ja kestlik rahu," lausus delegatsiooni juht Chung.

Delegatsiooni kuulub ka Lõuna-Korea luurejuht Suh Hoon, kes oli tihedalt seotud ka kahe eelmise, 2000. ja 2007. aastal toimunud Koreade tippkohtumisega. Lisaks on delegaatide seas ühinemisministeeriumi aseminister Chun Hae-sung ja Suh'i asetäitja.

Delegatsioon naaseb Souli teisipäeval. Kolmapäeval lendavad nad USA-sse, kus annavad Ühendriikide ametnikele ülevaate kahepäevasest reisist, ütles Lõuna-Korea presidendi kantselei.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: