Tselluloositehase planeerimine maksab vähemalt pool miljonit

Tselluloositehase kavand.
Tselluloositehase kavand. Autor/allikas: ERR

Parima pakkumise Tartu tselluloositehase eriplaneeringu koostamise konsultandiks tegi Skepast & Puhkim OÜ, kes küsib tööde eest ligi pool miljonit eurot.

Riigihankes, millega otsiti eriplaneeringuks vajalikke eksperte, tehti kokku neli pakkumist.

"Kaks tükki kvalifitseeriti ja kaks tükki jäid kvalifitseerimata. Kvalifitseerimata jätmise põhjused olid seotud põhjusega, et teatud spetsialistide puhul ei saanud me eelnevat töökogemust piisavaks lugeda," ütles rahandusministeeriumi planeeringute osakonna juhataja Tiit Oidjärv.

Seega jäid lauale kaks pakkumist. Skepast & Puhkim OÜ küsis töö eest umbes pool miljonit eurot, teine ettevõte mitu korda rohkem. Parimaks pakkumiseks loeti esimene. Samas ei tähenda see, et nendega kindlasti ka leping sõlmitakse.

"Hetkel meil on alanud kümnepäevane vaidlustusperiood. Aga samuti riigihangete seadus ei luba enne lepingut teha, kui on möödas tänasest otsusest neliteist päeva," sõnas Oidjärv.

Lisaks pole sugugi välistatud, et mõni riigihankel tahapoole jäänud ettevõte asja kohtusse viib. Ühtlasi pole kindel, et Skepast & Puhkim OÜ ainsaks konsultatsiooniettevõtteks jääb, kuna praegune hange toimus nende uuringute raames, mida riik esialgu vajalikuks pidas.

Tõenäoliselt suvel peaks avalikkuse ette jõudma dokument, mis kannab nime "planeeringu lähteseisukohad ja mõjude hindamise väljatöötamiskavatsus". Kui selgub, et seal kirjeldatud uuringutest ei piisa ning neid tuleb teha rohkem, siis mingi piirini saab konsultandiga sõlmitud lepingut laiendada.

"Ja kui riigihangete seadus ei luba enam selle sama hankelepingu raames täiendavaid uuringuid tellida, siis hangitakse uus konsultant uuele uuringule vastavalt riigihangete seadusele," ütles Oidjärv.

Skepast & Puhkim OÜ on infrastruktuuri-, planeeringute- ja keskkonnavaldkonna konsultatsiooniettevõte. Ettevõte on tegutsenud Eesti turul 10 aastat ning kasvas välja ettevõttest Ramboll Eesti AS, mis loodi Eestis aastal 2006 rahvusvahelise suurkontserni Ramboll Group tütarettevõttena. Ettevõtte omanikud Peeter Skepast ja Hendrik Puhkim. Sama ettevõte on konsultant ka riigi teise eriplaneeringu ehk kaitseväe keskpolügooni eriplaneeringu juures.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: