ERR Jerevanis: pealinnas võeti parlamendi otsus vastu eufooriaga

Foto: Astrid Kannel/ERR

Armeenia parlament valis teisipäeval peaministriks kolm nädalat võimudevastast meeleavaldust juhtinud opositsioonisaadiku Nikol Pašinjani. Tema poolt hääletas 59 saadikut, nende seas ka valitseva vabariikliku partei liikmeid, kes veel nädal tagasi olid tema vastu. Pašinjanil on valitsuse moodustamiseks aega viis päeva.

Parlamendi ees avaldati enne hääletust meelt poliitvangide vabastamiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Siia on kirjutatud: vabadus poliitvangidele! Nagu teada, ka maailmas seda juba teatakse, Armeenias on poliitvangid. Neid on väga palju. Kümneid, peaaegu sada inimest. Ja me nõuame, et nad vabastataks," selgitas inimõigusaktivist Gagik Saruhanjan.

Täiesti erinevalt Jerevani tänavatest valitses parlamendis morn meeleolu. Pašinjani poolt hääletamine oli kibe paratamatus, millest võimupartei tänaseks aru oli saanud.

"Head kolleegid, ma tänan teid hääletamise ja selle tulemuse eest. Ja ma tahan öelda järgmist: ma teenin Armeenia inimesi, ma teenin Armeenia vabariiki. Tänan!" teatas Pašinjan pärast hääletust.

Parlamendis toimuvat kanti otse üle kohvikutes ning linna südames asuval Vabariigi väljakul. Ja kui tuli välja, et Pašinjan on saanud peaministriks, saabus platsile eufooria.

"Meie usume temasse. Ja loodame, et see korruptsioon, et kõik see, mis oli, seda teavad kõik. Me oleme sõbralikud, me armastame. Kõik see, see pole ei Venemaa- ega Ameerika-vastane, see on meie siseasi," kommenteeris Jerevani kooliõpetaja Ruzanna Aslikjan.

Tants ja trall on kestnud Jerevanis terve päeva ning punt noori mehi tõi linnasüdamesse veoautotäie lund, et sellega pisut rahvast jahutada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: