Vakra: kahju, kui ideid erakonna reitingu parandamiseks võetakse rünnakuna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Rene Suurkaev

Sotsiaaldemokraatide juhatuse liige Rainer Vakra peab kahetsusväärseks, kui erakonnas võetakse rünnakutena ideid, mis on mõeldud reitingu parandamiseks.

Eesti Ekspress kirjutas, et kultuuriminister Indrek Saare arvates peab partei esimees Jevgeni Ossinovski ametist lahkuma. Esimeheks nõustuks ta siis ise hakkama. Oma ettepanekutega tuli Saar välja üle-eelmise nädala reedel erakonna juhatuse koosolekul.

Vakra meenutas ERR-ile, et koosolekul oli siiras arutelu, kus erakonna liikmed pakkusid ideid, kuidas sotside reitingut parandada. "Loomulikult on erakonnas inimesi, kes on mures kui oleme reitingus kolmandiku kaotanud. Meie kõigi eesmärk on see, et saaksime oma ideid ja mõtteid ellu viia. See peab kajastuma heades valimistulemustes. Inimesed valutavad selle pärast südant. On loomulik, et inimesed pakkuvad välja erinevaid ideid. On kahju, kui inimiesed võtavad neid ideid isiklike rünnakutena," rääkis Vakra.

Vakra pidas iseenesestmõistetavaks, et erakonna üks tippjuhtide, Indrek Saar on mures ja pakub mõtteid erakonna tuleviku tarbeks. "Seal ei ole midagi halba, kui erinevaid ideid välja pakutakse," arvas Vakra.

Vakra sõnul on ta mitu korda erakonnakaaslastele öelnud: sotside peaministrikandidaat võiks olla Marina Kaljurand. Sealjuures rõhutas Vakra, et erakonna esimees ja peaministrikandidaat ei pea olema üks inimene.Potentsiaalse juhi ja peaministrikandidaadina Kaljuranna ja Saare kõrval ei välistanud Vakra ka välisminister Sven Mikserit, kes oli sotside eelmine esimees.

Küsimusele, kas erakonna juhatus ja esimees tuleks enne riigikogu valimisi välja vahetada, vastas Vakra, et seda peaks otsustama kogu sotside meeskond.

Ettevõtluse ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ütles Ekspressi loos, et Indrek Saar sobiks pigem EKRE esimeheks. Vakra ütles selle kohta, et Saar tahab pigem erakonnale head. "Inimesed võiksid jääda viisakaks ja suruma oma emotsioonid maha," oli Vakra sõnum Palole.

Vakra ei olnud nõus, et erakonda on tekkinud leerid. "Ma ei ütleks , et on leerid. Me ei ole seda niimoodi kaardistanud," sõnas Vakra veel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: