Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaju: jõuametkondade vastuseis Trumpile head ei tähenda

Andreas Kaju.
Andreas Kaju. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Poliitikavaatleja, poliitika.guru toimetaja Andreas Kaju ütles, et USA president Donald Trump tegi oma Venemaa kolleegi Vladimir Putiniga kohtudes valearvestuse, mis tõi kaasa tema poliitiliste toetajate ja ka jõuametkondade surve. Kaju hinnangul see Trumpile midagi head ei tähenda.

"Meil on hea meel näha ja kuulda seda, et USA kongressis on valmidus välis- ja julgeolekupoliitikas presidendile meelde tuletada, mis on selle riigi väärtused ja mis on selle riigi praktiline välispoliitiline joon," kommenteeris Kaju ERR-ile.

"Me teame, et erinevalt paljudest teistest poliitikavaldkondadest, kus Trumpi sõnadele on järgnenud ka Trumpi poliitikas teod, siis välis- ja julgeolekupoliitikas ma arvan, et see nii ei ole. Kongress ei lase tal sellise liiniga jätkata, mis ta täna võtnud on," lausus ta.

Kaju selgitas, et Ameerika poliitilisele eliidile mõlemal pool poliitilist rajajoont läheb väga korda see, milline on Ameerika Ühendriikide huvide kaitstus maailmas, ja sellepärast võib arvata, et vabariiklaste seas tekib reaalne katse ja surve panna teda lähipäevil kiiresti oma seisukohti täpsustama.

Kaju lisas, et ka USA sõjavägi ja jõuametkonnad vaatavad Trumpi umbusuga. Ja see ei ole hea positsioon, kus olla presidendina. "See on juba väga suure riski piiril kõndimine ja see talle hästi ei lõppe," ütles Kaju.

"Selge on, et mingil põhjusel on Trump teinud väga suure valearvestuse. Ta on alahinnanud omaenda tagahoovi ja oma poliitiliste toetajate valmidust teda hukka mõista," lausus Kaju.

"Ta võis ise arvestada sellega, et sügisel on valimised tulemas ja kuna Trump on populaarne vabariiklaste baasvalija seas, arvas, et valmidus talle vastu hakata on väike, sest et sellest, keda Trump on valmis ise toetama oma brändiga valimistel, on sõltunud nii mõnegi mehe tulemus," ütles ta veel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: